Вільям Бернс 12 січня відвідав Київ, де зустрівся з колегами з української розвідки та Зеленським.

Велика Британія розпочала постачання Україні протитанкової зброї, щоб допомогти їй захиститися від потенційного вторгнення Росії. Транспортні літаки C-17 доправляють його в аеропорт «Бориспіль», повідомляє британський журналіст Джордж Еллісон у Twitter.

Судячи з показаного шляху, літаки прямували не найкоротшим маршрутом. Німеччина, ймовірно, відмовила у праві на проліт над своєю територією.

Перед тим міністр оборони Британії Бен Воллес повідомив про рішення постачати Україні легкі протитанкові оборонні системи озброєння. За його словами, перші системи вже були доставлені 17 січня, і невелика кількість британських військових навчатиме українських колег користуватися ними.

Воллес не уточнив кількість і тип озброєння, яке відправляється, але сказав: «Це не є стратегічною зброєю і не становить загрози для Росії. Їх потрібно використовувати для самооборони».

Видання The Guardian пише, що поставлене озброєння, швидше за все, буде ручною легкою протитанковою зброєю нового покоління з дальністю стрільби в кілька сотень метрів, призначеною для боротьби з важкими російськими танками. Вона начебто не настільки потужна як ракети Javelin, що поставляються США в Україну з 2018 року.

The Times пише, що Британія надсилає Україні легку протитанкову зброю наступного покоління (NLAW), яка може знищити танк на відстані 800 метрів і пробити броню товщиною понад 500 мм.

Також, як повідомляють журналісти видання CNN, директор Центрального розвідуправління США Вільям Бернс 12 січня відвідав Київ, де зустрівся з колегами з української розвідки, а також із президентом України Володимиром Зеленським.

Сторони обговорили ризики вторгнення Росії до України та шляхи виходу з ситуації.

CNN нагадує, що директор ЦРУ служив ключовим посередником між США, Росією та Україною протягом останніх кількох місяців, коли РФ стягувала свої сили до українського кордону.

Видання The New York Times повідомляє, що Росія почала вивозити з України родини своїх дипломатів.

З посиланням на високопоставленого українського чиновника з органів безпеки, видання вказує, що 5 січня в основному діти та дружини дипломатів російського посольства в Києві сіли в автобуси і відправилися до Москви.

Приблизно ще 30 членів родин російських дипломатів з Києва та Львова залишили Україну в наступні кілька днів. Дипломатам у двох інших консульствах сказали приготуватися до виїзду.

В Україні та США вважають, що таким чином Росія або вдається до пропаганди, або готується до наступу, або намагається всіх надурити.

В українському МЗС на це повідомили, що російська сторона не попереджала їх про від’їзд дипломатів. Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі «Українській правді».

«Міністерство закордонних справ не отримувало від російської сторони інформацію про евакуацію співробітників дипломатичних установ Російської Федерації з України. Посольства інших держав в Україні також не повідомляли про наміри евакуйовувати своїх співробітників. Зі свого боку, МЗС України наразі не планує евакуацію українських дипломатів з РФ» — вказав він.

Спікер українського відомства додав, що наразі на території Росії функціонують в штатному режимі посольство в Москві, генеральні консульства в Санкт-Петербурзі та Ростові-на-Дону, консульства в Єкатеринбурзі та Новосибірську.

Фото: Фейсбук