Колишньому співробітнику Служби зовнішньої розвідки України, адвокату Юрію Зонтову, який є братом глави Окружного адмінсуду Павла Вовка, повідомили про підозру в недекларуванні статків.

Про це розповіли у прес-службі Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Як зазначається, його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України. Підозра була підписана генеральним прокурором Іриною Венедіктовою 17 вересня.

Слідство вважає, що Зонтов є фактичним власником помешкання, де був вилучений «предмет неправомірної вигоди», проте він не вказав цю нерухомість у декларації про доходи за 2020 рік, як і готівку, яку виявили правоохоронці, — понад $3,7 млн, €840 тисяч, 20 тисяч фунтів стерлінгів, 230 тисяч гривень і 100 шекелів (загалом понад 135 млн гривень).

Окремо в НАБУ нагадали, що Зонтов уже має статус підозрюваного за підбурення дати хабар суддям ОАСК.

Зазначимо, у НАБУ не називають прізвище підозрюваного, але вказують, що це «близький родич голови ОАСК».

Під час викриття “на гарячому” за місцем виявлення хабара знайшли ще антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича. Там же вилучили понад 3,7 млн доларів, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч грн і 100 шекелів (загалом понад 135 млн грн).

6 квітня антикорупційні органи викрили на отриманні $100 тисяч хабаря двох адвокатів, які обіцяли вирішити питання в судовому позові через голову ОАСК Павла Вовка.

Як стало відомо, один з адвокатів – брат Вовка Юрій Зонтов. Він є співробітником Служби зовнішньої розвідки (на час досудового розслідування відсторонений від посади).

9 квітня суд відправив брата голови Окружного адмінсуду Павла Вовка – Юрія Зонтова – під варту до 4 червня з альтернативою застави – 35 млн 185 тисяч гривень, а пізніше суд арештував з можливістю внесення 2,95 мільйона гривень його спільника – адвоката Юрія Донця.

12 квітня ВАКС заарештував нерухомість та автомобіль Зонтова, а пізніше й наклав арешт на майно, вилучене під час обшуку приміщення.

Фото: Фейсбук