На трасі Київ - Бориспіль працюватимуть 250 робітників та 170 одиниць спецтехніки.

Про це повідомили на Facebook-сторінці програми «Велике будівництво».

24 червня стартував ремонт маршруту Київ – Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Зокрема – 17 км дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці км 18+000 – км 34+950.

Наразі на правому проїзді траси вже розпочали фрезерування зношеного дорожнього покриття та демонтаж старого бар’єрного огородження. Важливо, що на період виконання робіт рух автомобілів буде здійснюватися на чотирьох смугах суміжного проїзду відповідно до затвердженої тимчасової схеми організації дорожнього руху.

Цікаво, що під час підготовки до реалізації проекту компанія вперше застосувала унікальну для України технологію геодезичного супроводу – дорожній сканер Trimble MX2.

За допомогою цього приладу фахівці оцифрували профіль дороги й створили 3D-макет. Це дало можливість більш якісно спланувати роботи з фрезерування і влаштування нового покриття.

Зокрема проект оновлення траси передбачає:

  • влаштування верхнього шару покриття зі щебенево-мастикового асфальтобетону;
  • відновлення автобусних зупинок;
  • ремонт підземних пішохідних переходів;
  • укріплення укосів насипу та узбіччя земляного полотна посівом багаторічних трав;
  • ремонт двох шляхопроводів на км 23+264 та км 33+320;
  • перевлаштування опор освітлення, світильників та метеостанцій;
  • влаштування декоративного освітлення шляхопроводів;
  • перевлаштування бар’єрного огородження;
  • встановлення дорожніх знаків;
  • нанесення дорожньої розмітки.

Водночас із обох напрямків траси встановлять системи вагового контролю Weight-in-Motion (WiM). Це ефективний інструмент у боротьбі з перевантаженим великогабаритним транспортом. Технологія фіксує швидкість, габарити та номерні знаки транспортного засобу, що дозволяє ідентифікувати перевантажений автомобіль без зупинки руху, а інформація про транспортний засіб передається до бази даних поліції.

Окрім цього, у межах проекту встановлять інтелектуальну автоматизовану систему управління дорожнім рухом. Зокрема на інформаційному табло, розміщеному через кожні кілька кілометрів траси, водіїв повідомлятимуть про дорожні умови та обмеження: максимально дозволена швидкість по тій чи тій смузі, дорожні затори, а також попереджуватимуть про температуру та стан дорожнього покриття.

Цілодобово по всій ширині проїзду працюватимуть 6 асфальтоукладачів у парі з надсучасними перевантажувачами VÖGELE PowerFeeder MT 3000-2. Для прискорення робіт дві виробничі ланки працюватимуть одночасно.

Загалом під час ремонту влаштують майже 90 тисяч тон асфальтобетонних сумішей. Частину з них виготовлять на щойно змонтованому новому асфальтобетонному заводі в місті Березань.

Нагадаємо, компанію, що ремонтує Бориспільську трасу, підозрюють у нібито корупційних фінансових схемах.

Фото: фейсбук