Талько розповідав російському телебаченню, що українські військові славлять Гітлера; тепер він стверджує, що робив усе, аби врятувати життя прихожан.

Віктор Талько, протоієрей УПЦ МП, настоятель храму архістратига Михаїла (УПЦ МП) в Бородянці, пояснив, чому спілкувався з російськими пропагандистами під час тимчасової окупації Київщини та чому допомагав переправляти людей в Білорусь. Свою позицію він виклав кореспондентам телеканалу “Київ”.

Як ми писали, Талько давав коментар російським телевізійникам, у якому сказав, що рф мала “допомогти Януковичу в 2014 році”. Також розповідав, що чув від прихожан, що нібито українські військові вітаються гаслами “Хайль Гітлер”.

За словами Талька, який тепер розмовляє лише українською, росіяни його “підставили”.

Я висказав свою думку. Бо вони задали ці питання — нащот 2014-го року, якби вони прийшли в 14 році. Я сказав, що якби ви прийшли, то може б вас зустрічали з квітами. Це було не інтерв’ю, мене вони просто підставили” — каже Талько.

Щодо допомоги росіянам у вивезенні українців в Білорусь Талько не заперечує своєї участі. Каже, що таким чином намагався врятувати людей і прихожан.

Звернувся до окупантів через Красний крест білоруський. Відправляв три рази до 100 чоловік в Білорусь. Вони бачили, тут люди були у важкому стані. І може авторитет священника все-таки… я просив, шоб вони (окупанти – ред.) допомогли людям доїхать. Шо тут поганого? Ніхто ж нікого не силував. Хто не хотів, той не виїжджав” — переконує Талько.

Журналістам вдалося знайти чоловіка, якого таким чином вивезли в Білорусь. Він розповів, що евакуація не була примусовою, але виїхав, бо дружину вбили росіяни.

Просилися залишитися, але батюшка каже: “Ви тут пропадете під забором, то краще їдьте туди”. Ми сіли і поїхали, нас 20 чоловік. Розсмістили нас в санаторії” — повідомив чоловік.

Чоловік уже повернувся додому — йому допомогли в цьому волонтери.

Однак інші мешканці Бородянки звинувачують Талька у співпраці з фашистами. Один з чоловіків розповів, що Талько в присутності росіян вмовляв його поїхати в Білорусь; коли чоловік відмовився — його побили.

Каже, “Давай тебе вивезем, буде гуманітарний коридор”. Я відмовився, і вони мене вдарили. Я почав тікать, а вони мені в спину і постріли вгору” — каже чоловік.

СБУ продовжує досліджувати діяльність Талька під час окупації.

Як ми писали, Тальку закидають також те, що він на камери російського ТБ роздавав мешканцям села гуманітарну допомогу, яку перед тим окупанти “віджали” в українських волонтерів.

Зауважимо, що священник ПЦУ з Бородянки стверджує, що Талько здав його особисті дані фашистам.

Фото: Фейсбук