Вилучене видання є однією з останніх прижиттєвих публікацій Тараса Шевченка.

Про це повідомляють на офіційному сайті СБУ.

За даними СБУ, вивезти за кордон унікальне видання «Кобзаря» намагався киянин, який діяв на замовлення європейських клієнтів. Він найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин».

«Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань «Кобзар» Т.Г. Шевченка, датований 1860 роком», – повідомили в СБУ.

Експерти відзначили, що вилучене видання є однією з останніх прижиттєвих публікацій автора й на аукціонах у Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США.

За офіційними даними, наразі в Україні залишилося лише 8 примірників цього видання. Усі вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни.

Окрім книги, у зловмисника також виявили понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

«Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України», – повідомили в СБУ.

Після досудового розслідування, розглядатимуть питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Операція проводилась у взаємодії з Волинською митницею Держмитслужби України.

Фото, відео: СБУ