Юрій Чорноморець брав участь в боях у Київській області і сам за військовою спеціальністю — снайпер.

Доктор філософських наук, професор кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ ім. Драгоманова Юрій Чорноморець розповів у коментарі телеканалу “Київ”, як воював проти рашистів снайпером у боях за столицю.

Чорноморець розповів, що брав участь у бойових діях на території Київщини. Снайперській справі він навчився від свого діда.

Я навчався у школі, коли вчився — то мене вчив мій дід, він був військовим. Він під час Другої світової очолював зв’язок Ленінградського фронту, він мене виховував, бо мій батько рано помер. Одним із засобів виховання стало те, що ми займалися снайпінгом. Ще трохи займався у студентські роки. Повернувшись до цієї справи через 20 ркоів, стало зрозуміло, що більшість навичок не втрачено. Але я допомагаю людям, які стріляють взагалі фантастично. Є люди, які взагалі не промахуються” — повідомив чоловік.

Юрій Чорноморець

Ми воювали з Голосіївською теробороною на річці Ірпінь, біля Горенки. Потім воювали у зоні відчуження. Після того як ми воювали в глибокому тилу ворога у зоні відчуження, мені стало зле і моєму напарнику теж. У нього навіть були ознаки променевої хвороби. Мені більше пощастило, але здоров’я підірване” — розповів він.

Чорноморець не розповідає, скількох російських фашистів ліквідував особисто — каже, що так “не заведено”, і що це навіть “більше, ніж забобон”. З його слів, снайпери дуже вірять у забобони та власні “прикмети”.

Тепер чоловік за станом здоров’я воювати не може, і збирає кошти на гвинтівки для своїх колег-снайперів.

Ми комплексно підходимо: це і гвинтівки, і оптика, і патрони, і глушники. У нас є можливість діставати найкращі гвинтівки, які стріляють на 2 кілометри, на 2,5 (…) Ми споряджаємо цілі снайперські комплекси, людина отримує повністю весь пакет, навіть маскування. І може з цим воювати у “новій категорії”, а не як раніше — з СВД. Ми даємо це снайперам, про яких ми знаємо, шо у них є чудові результати з тією зброєю, яку вони зазвичай використовують” — повідомив чоловік.

Зі слів Чорноморця, аби спорядити одного снайпера, необхідно близько 300 тисяч гривень.

150 тисяч десь гвинтівка, 62 тисячі приціл. Але буває і за 5 тисяч доларів приціли. Глушники звичайні 400 доларів, але мені за 7 тисяч відпускають. Вони найкращі в Україні, але це по знайомству. А пачка патронів — це 3,5 тисячі гривень це 10 патронів. А так 7 тисяч на 20 патронів. Деяким на день вистачає, деяким і більше потрібно (…) Найдорожча гвинтівка, яку я купляв це 27 тисяч доларів, але вона б’є дуже точно, на 2,5 кілометри. Вона зараз воює в Святогірську, росіяни в шоці від цієї гвинтівки” — повідомив чоловік.

Чорноморець розповідає, що основну кількість грошей збирає не завдяки продажу книг на релігійну тематику зі своєї бібліотеки, а завдяки пожертвам небайдужих.

Юрій Чорноморець розпродує свою бібліотеку

За те шо ми продали книги, купили 2 гвинтівки і боєзапас до них. А за те що ми в цілому купили, це десь 28 гвинтівок. Думаю, що ось попродаються книги і ми купимо ше кілька гвинтівок. Але не пожертви ми більше купуємо…” — каже він.

Зі слів Чорноморця, снайперська справа багато чого вирішує на фронті, бо снайпери працюють вкрай ефективно.

Після артилерії найбільше ворогу шкоди реальної завдає саме снайпінг, він другий за результативністю. Кожде другий патрон влучає в ціль і вбиває противника, ранить. Але ми працюємо з такими патронами, які зазвичай вбивають, тобто навіть якшо трохи зачеплять — виривають частину людини, вижити немає шансів. Це надзвичайно важливо і це найпростіша інвестиція. Ми не можемо купити артилерію, не можемо купляти снаряди. Але можемо патрони, гвинтівки… і втрати росіян можуть стати настільки великими, що вони зупиняться лише від цього” — підсумовує Чорноморець.

Фото: Фейсбук