Сам єромонах Інокентій не вважає це переходом з однієї церкви до іншої.

Колишній помічник голови відділу інформації і зв’язків з громадськістю Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, церковний публіцист УПЦ Московського патріархату єромонах Інокентій (Максим Підтоптаний) прийнятий в число кліриків Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ. Як повідомляє «Релігійна правда», це сталося ще 13 березня цього року.

У коментарі для видання Інокентій зазначив, що не вважає свій вчинок переходом з однієї церкви до іншої — за його словами, автокефалію надали не новостворенній ПЦУ, а стародавній митрополії Константинопольського Патріархату, яка до 2018 року адмініструвалася РПЦ.

«Православній Церкві України був наданий Томос про автокефалію, і треба усвідомити, що ніхто цього документа не буде анулювати, ніхто його не відкличе, ніхто не спростує» — зазначив він.

За словами священнослужителя, визнання ПЦУ помісними церквами буде продовжуватись. Він також наголошує, що на нього не було накладено жодних заборон чи канонічних покарань з боку УПЦ МП, тому звинуватити його «у «втечі» чи «образі» ніхто не може».

«Серед кліриків УПЦ МП більшість порядних добрих священників, єпископів, але треба всім визначитись, з ким вони і чи бажають вони бути гідними громадянами своєї земної Батьківщини, щоб стати достойними громадянами Небесної Вітчизни. Сподіваюсь, таке порозуміння між всіма нами з часом настане», — сказав єромонах Інокентій.

Тепер він несе послух в єпархіальному монастирі святителя Нектарія Егінського, а також співслужить священникам кафедрального Спасо-Преображенського собору у житловому комплексі «Ліко-град».

Фото: Релігійна правда