Столичний ресторатор вважає, що більшість столичних закладів можуть закритися через карантин.

Через карантин «вихідного дня» київські ресторани втрачають до 70% виручки. Про це розповів ресторатор Дмитро Борисов в інтерв’ю YouTube-проекту Андрія Жука «За рамками рітейлу».

За його словами, від 50% до 80%  ресторанів в Києві можуть припинити свою роботу через карантин.

«Боюся такі прогнози давати, але від 50% до 80% ресторанів не виживе, якщо далі, не дай Бог, буде відбуватися вся ця історія з карантину та локдаунами, тому що ми мікро- і малий бізнес і у нас немає [фінансових] подушок, немає ніяких можливостей десь докредитуватися, залучити якісь інвестиції, щоб покривати постійні витрати, які в нашому бізнесі становлять 80−90%. Якщо ми вам за 100 грн продали страву, це означає, що в ній 90 грн затрат», — заявив Борисов.

Ресторатор зазначив, що за літо йому довелося закрити п’ять закладів, а також звільнити приблизно 1000 з 4000 співробітників. Борисову належить приблизно 60 закладів.

На його дуку, в ресторанах можна контролювати дотримання санітарно-епідеміологічних норм і кількість людей в залі, залишаючи необхідну кількість стільців, чого не можна зробити, наприклад, в транспорті.

«Ми за рівноправність: або працюють всі, або ж всі закриті, щоб швидше зупинити поширення коронавірусу», — додав бізнесмен.

До слова, 11 листопада Кабмін ухвалив постанову про  карантин «вихідного дня». Він почав діяти з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Перший такий локдаун відбувся 14-15 листопада. Під час карантину не працюватимуть — ТРЦ, спортзали, фітнес-центри, театри, бари, ресторани, кафе та установи розважальної сфери.

Нагадаємо, в перший карантин «вихідного дня» кафе й ресторани втратили 27% від виручки.

Фото: facebook