Близько 700 людей вже звернулися на телефонну лінію психологічної допомоги жертвам сексуального насильства. Найбільше звернень – на Київщині.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«З 1 квітня за підтримки ЮНІСЕФ працює спеціальна телефонна лінія Уповноваженого для надання психологічної допомоги. За місяць роботи на неї зателефонувало майже 700 осіб. Найбільше дзвінків надійшло після звільнення міст на Київщині – Бучі, Ірпеня, Гостомеля. Люди звертаються по допомогу у зв’язку із статевими злочинами, тортурами та знущанням як стосовно них самих, так і щодо близьких осіб, в тому числі дітей», – розповіла Денісова за підсумками зустрічі зі Спеціальним представником Генсека ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту Прамілою Паттен.

Паттен зазначила, що акти сексуального насильства спрямовані не лише проти громадян України, а й проти всієї світової спільноти та наголосила на важливості негайних та конкретних дій.

Вона висловила готовність надати Уповноваженому підтримку у розширенні спроможності щодо оперативного реагування на випадки сексуального насильства, належної допомоги постраждалим та мобілізувати для цього необхідні ресурси.

Фото: Pixabay