Спочатку позивачка вимагала з Черкашиної 1 мільйон 250 тисяч гривень, але суд відмовив у цій сумі.

Нещодавно Господарський суд Києва виніс вирок у справі щодо блогерки «Дива Оливка», яка тепер мусить заплатити 250 тисяч гривень клієнтці Вероніці Синиці за те, що не змогла набрати їй підписників у Інстаграм. В коментарі dev.ua Алевтина Черкашина — вона ж «Діва Олівка» — розповіла, що неуважно прочитала договір з клієнткою.

Нагадаємо, блогерка мала розмістити в особистому профілі в Instagram рекламні тексти та відеоконтент щодо проведення розіграшу подарунків. За це замовниця мала заплатити їй 500 000 грн, також замовниця мала компенсувати 2 500 грн витрат блогерки за фотозйомку. Суд встановив, що виконавиця не виконала взяті на себе зобов`язання — їй вдалося зібрати тільки  22 886 підписників.

Черкашина повідомила, що до кінцевого рішення суду ще далеко.

«На даний момент судовий процес ще йде, законне рішення ми зможемо побачити не раніше, ніж через півроку-рік. Тобто про перемогу однієї зі сторін говорити вкрай рано. Крім того, я сильно сумніваюся, що позов буде задоволений у бік Синиці. Не кажучи вже про можливу відповідальність для неї. У судовій системі України не було схожих прецедентів, тому можна сказати, ми з нуля прокладаємо зараз дорогу для розвитку права у сфері блогінгу. Напевно, це і є основна причина такого широкого резонансу» — зазначила дівчина.

Також блогерка припускає, що конфлікт між нею та Синицею може бути «заздалегідь організованою схемою для заробітку і піару з боку Синиці».

«Крім того, дивним збігом стало те, що дівчина, яка спілкувалася зі мною в ролі асистентки та особистої помічниці Синиці, після виявилася людиною, яка збільшила суму позову до 1,25 млн грн за рахунок договору, який міг бути підписаний заднім числом» — додала вона.

Черкашина каже, що спочатку була готова задовольнити умови позову, бо є «миролюбивою людиною». Потім передумала, бо, мовляв, не хоче терпіти наклеп.

«Спочатку я недостатньо серйозно поставилася до цього позову, адже зробила все, що було в моїх силах і навіть більше в рамках цього Договору. Правових підстав для позову я не бачила в цілому. Ну, і не варто забувати, що це мій взагалі перший в житті судовий процес. Я прийшла на перше засідання з такою щирою вірою в те, що суддя розсміється, дивлячись на цю нісенітницю і відмовить позивачеві. Зараз же я покладаюся на свою команду професіоналів і знаю, що іноді за правду потрібно трохи поборотися» — зазначила Черкашина.

Блогерка радіє з того, що суд вже відмовив Синиці у задоволенні в більшій частині позовної суми (Синиця вимагала 1 мільйон 250 тисяч). Також вона розповіла, що готує зустрічний позов Синиці.

Нагадаємо, раніше військовий Анатолій Штефан подав зустрічний позов проти блогерки-любительки Росії.

Фото: Фейсбук