Блогер Юрій Романенко вважає, що головнокомандувача Валерія Залужного "підставили його ж люди".

Рішення про “активацію” заборони на переміщення військовозобов’язаних без дозволу територіального центру комплектування ініціювала група “кадровиків” Генштабу, яка збиралася наваритися на цій схемі. Це в тому числі пов’язано з інцидентом, який стався у Києві близько місяця тому за участі офіцера Генерального штабу ЗСУ, повідомляє у своєму Телеграмі блогер Юрій Романенко.

Близько місяця тому у Києві затримали співробітника ГШ, який у п’яному вигляді влаштував стрілянину у спальному районі столиці. Цей стрілець – головний юрист Генштабу, начальник юридичного управління. Після його зальоту в юруправлінні розпочався розбрід та хитання. Чим і скористалося угруповання, яке лобіювало схему з дуже жорстким і нездійсненним порядком контролю військовозобов’язаних. Це угруповання кадровиків – тобто. військкомів проштовхнула документ без адекватного опрацювання юристами. Тому його текст настільки кострубатий. Навіщо проштовхнула здогадайтеся самі” — пише він.

За словами Романенка, Залужного “підставили його ж люди”.

Судячи з допису Романенка, він вважає, що Залужний публікував роз’яснення щодо переміщення військовозобовязаних, не читаючи їх. Мовляв, підсунули-підписав-опублікували. Нагадаємо, Валерій Залужний спочатку підтверджував, що дозволи у воєнкомів брати потрібно.

Залужному та Шапталі сказали, що все гаразд, ті підписали та запустили. А коли почався срач, військові дали задню. Вони реально не зрозуміли, чому люди обурилися. Тому протягом дня судомно і невпопад виправдовувалися, закопуючи себе дедалі глибше. Фактично через інтриги лобістів однієї схеми та недоопрацювання апарату ГШ, де мали відфільтрувати косяки, перш ніж давати на підпис, виник вселенський скандал. Яким скористалися і вороги країни та опоненти влади. Тобто, головкому реально підставили його ж люди“, – пише Романенко.

Інцидент з військовим Генштабу, про який згадує Романенко, стався в Києві на початку літа. 10 червня біля ЖК “Казка” чоловік у військовій формі посперечався з охоронцями, погрожував пістолетом, після чого вистрілив з нього.

Пізніше стало відомо, що цим військовим виявився Юрій Бобров – полковник юстиції, начальник управління правового забезпечення Генштабу ЗСУ.

Нагадаємо, Генеральний штаб ЗСУ 5 липня повідомив, що розробив порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання чи перебування громадянам України, які перебувають на військовому обліку, під час воєнного стану, адже таких дозволів вимагає закон.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування.

Президент Володимир Зеленський обурився, що такі рішення приймають без нього.

А у Верховній Раді одразу зареєстрували законопроект про вільне переміщення призовників, військовозобов‘язаних та резервістів територією України без отримання дозволу у військоматі.

Фото: Фейсбук