Держсекретар США Ентоні Блінкен та глава Пентагону Ллойд Остін в неділю з закритим візитом відвідали Київ, який пройшов у суворій секретності з міркувань безпеки.

Про це повідомляють західні агенції, чиї журналісти висвітлювали таємну поїздку, зокрема агентство Associated Press.

Під час візиту до Києва 24 квітня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін оголосили про іноземне військове фінансування для України та 15 країн-союзників і партнерів на суму 713 мільйонів доларів.

Для Києва при цьому передбачено близько 322 мільйонів доларів.

Решта буде розділена між членами НАТО та іншими країнами, які забезпечували Україну важливими військовими постачаннями з початку війни з Росією, заявили чиновники.

Таке фінансування відрізняється від попередньої військової допомоги США Україні. Це не пожертвування запасів Міністерства оборони США, а готівка, яку країни можуть використати для придбання поставок, які їм можуть знадобитися.

За словами чиновників, нові гроші разом із продажем боєприпасів на 165 мільйонів доларів, виготовлених не в США і сумісних зі зброєю радянських часів, збільшують загальну суму американської військової допомоги Україні до 3,7 мільярда доларів з моменту вторгнення.

Перебуваючи в Києві, Блінкен і Остін зустрілися з Зеленським, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром оборони Олексієм Резніковим і міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським на розширеній, приблизно 90-хвилинній двосторонній зустрічі, повідомив високопоставлений чиновник Держдепу.

Зеленський оголосив у суботу, що зустрінеться з представниками США в Києві в неділю, але адміністрація Байдена відмовилася це підтвердити та відмовилася обговорювати деталі можливого візиту, хоча планування візиту тривало більше тижня.

Блінкен і Остін, які стали найвищими американськими посадовцями, що відвідали Україну, спершу прилетіли до Польщі, а у неділю наземним шляхом добиралися до Києва.

Журналістам, які подорожували з Остіном і Блінкеном до Польщі, заборонялося повідомляти про поїздку до її завершення. Їм не дозволили супроводжувати посадовців під час сухопутної подорожі до України, а також заборонялося вказувати, де на південному сході Польщі вони очікують, поки топ-чиновники повернутися з України.

З Польщі Блінкен планує повернутися до Вашингтона, а Остін поїде до на військову базу США Рамштайн у Німеччині, на зустріч міністрів оборони НАТО та інших країн-донорів щодо підтримки України у вівторок.

Фото: Фейсбук