Метою бортів є створення безпечних умов для пересування велосипедистів та унеможливлення паркування автотранспорту на велосипедних смугах.

Про це повідомили у Facebook-групі “Київ – Велосипедне місто”.

У повідомленні зазначили, що на вулиці Золотоворітська у Шевченківському районі встановили конструктивні засоби відокремлення велосипедних смуг – пластикові дорожні борти у смугу безпеки вздовж велосмуги. Метою є створення безпечних умов для пересування велосипедистів та унеможливлення паркування автотранспорту на велосипедних смугах.

До слова, велосипедну смугу із смугою безпеки тут влаштували у 2020 році, але тоді не було юридичної можливості встановити пластикові борти. Хоча користувачі велосипедного транспорту та ЛПТ неодноразова запевняли, що ділянка веломережі має бути двосторонньою. Втілене рішення з конструктивним відокремленням велосмуги дозволило реалізувати двосторонній рух велосипедистів.

Нагадаємо, що практика встановлення гумових або пластикових бортів для захисту велосипедних смуг від паркування авто, вперше в Україні реалізована саме в Києві у 2021 році на вул. Рейтарська та вул. Басейна.

Фото: Фейсбук