Біля річки Почайна, де розпочаті роботи із ревіталізації ріки та створення парку «Почайна», освятили воду та майбутню споруду «Хрещальна купель».

Про це повідомляє КМДА.

Зазначається, що оновлення річки є успішним прикладом взаємодії громади та міської адміністрації, оскільки саме громадські активісти ініціювали проект, враховуючи легендарність річки та її історичну вагу. Історична місцевість пов’язана із українським Йорданом – легендарною річкою Почайна (друга назва – Йорданська), що представлена каскадом озер та малою річкою.

Проект поділили на два послідовні етапи – ревіталізацію самої водойми, а після – створення парку з урахуванням території навколо.

На ділянці відкритого русла річки Почайна, протяжністю 300 метрів, та шлюзу  КП «Плесо» демонтували старі залізо-бетонні лотки, встановили плити на дно річки, саме русло було розширене майже удвічі, розпочали демонтаж шлюзу і встановлення паль для майбутньої споруди.

Також сьогодні на місці майбутньої споруди «Хрещальна купель» заклали металеву капсулу, всередині якої знаходиться лист із історією літописної річки.

Нагадаємо, у середмісті столиці завершили облаштування екопарку “Сирецький Яр”

Фото: facebook