Близько 10 тисяч гривень сплатять до держбюджету недобросовісні рибалки, які «натягали» судаків понад дозволеної норми.

Двох порушників спіймали ввечері 19 жовтня на Канівському водосховищі біля Північного мосту в Оболонському районі, повідомляє Управління Держрибагентства у Києві та області.

#Стоп_браконьєрство ❗️ У Києві порушники незаконно добули майже 2️⃣5️⃣ кг риби та завдали понад 9️⃣ тис. грн збитків, -…

Опубліковано Управління Держрибагентства у м. Києві та Київській області Вівторок, 20 жовтня 2020 р.

Чоловіки незаконно добули майже 25 кілограмів судаків та завдали понад 9 тисяч гривень збитків. “О 17 годині виявлено громадянина, який виловив 13,2 кг риби, чим перевищив дозволену норму вилову на 10,2 кг (7 судаків). Сума збитків, нанесених рибному господарству становить 3 570 гривень”йдеться в повідомленні.

Згодом о 21 годині спіймали ще одного порушника, який перевищив добову норму вилову на 14,5 кг. Чоловік встиг витягти 11 судаків. Завдані ним збитки складають 5 610 грн.

На жадібних прибалок складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Кожному браконьєру загрожує штраф від 340 до 680 гривень.

Але доведеться ще відшкодувати збитки за незаконно виловлену рибу. Вони розраховуються згідно чинних такс. Наприклад, судак оцінений у 510 грн. За кожного незаконно виловленого сома доведеться сплатити 425 грн, коропа – 306 грн, плітку  – 85 грн.

Нагадаємо, що добова норма вилову на одного рибалку складає не більше 3 кг або один трофей, якщо вага однієї рибини понад 3 кг. Раків дозволено добувати не більше 30 штук на одну особу за добу.

Ілюстративне фото: піксабей