Наразі пам'ятку вже відновили небайдужі активісти.

Про це на своїй Facebook-сторінці написав Саід Ісмагілов, Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма».

Саід Ісмагілов у дописі зазначив, що на старому кладовищі на вулиці Лук’янівській невідомі повалили хрест, присвячений пам’яті жертв Голодомору.

До слова, хрест знаходиться поблизу мечеті Ар-Рахма. Тому пан Саід припускає, що в цьому звинуватили мусульман.

«Чимало людей звернулось до мене за поясненнями, хоча доречно звертатись не до мене, бо наша мечеть знаходиться на вулиці Дегтярівська 25-а, а до співробітників і керівників мечеті Ар-Рахма. Ця мечеть належить Духовному управлінню мусульман України, яке очолює муфтій Ахмед Тамім, і вона нам не підпорядкована, а наші віруючі її не відвідують, бо це інший напрям в Ісламі (інша конфессія)», – зазначив Муфтій.

Водночас чоловік запевнив, Іслам не дозволяє акти вандалізму, зокрема й не дозволяє знищувати християнську символіку. Тому мусульманин повинен не чіпати хрести, і тим більше пам’ятний хрест, присвячений пам’яті великій спільній трагедії українців.

«Якщо якийсь мусульманин так вчиняє, це зовсім не відповідає нормам Ісламу», – наголосив Саід.

Окрім цього, Муфтій «Умми» рекомендує всім небайдужим звернутися до правоохоронців, які мають займатися такими справами. Також можна опитати співробітників мечеті – можливо, вони щось бачили або мають записи з камер відеоспостереження.

«Тож, якщо є проблема, то краще щоб спочатку правоохоронні органи розібралися і зробили свій компетентний висновок. Зі свого боку, як муфтій, я засуджую такий акт вандалізму та неповаги до пам‘яті жертв Голодомору», – підкреслив Саід Ісмагілов.

Наразі, 7 липня, учасники «Традиція і Порядок» відновили Хрест, присвячений пам’яті про жертв Голодомору біля мечеті «Ар-Рахма».

«Хочеться це комусь чи ні, але треба бути на боці правди, з вірогідністю на 99% можу сказати, що мечеть «Ар-Рахма» не має стосунку до повалення пам’ятки. За словами охоронця, це справа рук молодих вандалів, які системно псують старообрядне кладовище»,– зазначили активісти.

Фото: фейсбук