Від 25 листопада в Україні триває акція «16 днів проти насильства».

Учора ввечері біля ТРЦ Ocean Plaza (станція метро «Либідська») активісти агітували проти насильства. Про це повідомляє сторінка Служби у справах дітей та сім’ї КМДА.

На площі навпроти розважального центру вони влаштували перформанс: почепили біле полотно, за яким актори зображали гру тіней на тему домашнього та іншого насильства. При цьому кожен охочий міг зайти «у кадр» (тобто, за полотно) та зупинити те, що там відбувається (тобто акт агресії).

Організатори робили фотографії таких «сцен захисту», щоб кожен міг викласти їх у соціальних мережах із хештегом #НеМовчиПроВажливе.

«Ця соціальна акція – це спосіб привернення уваги представників різних вікових груп до проблем насильства, у тому числі ґендреного та домашнього. Суть акції полягає у тому, що важливим є реакція абсолютно кожної людини на будь-які прояви насильства. І саме вчасна реакція, саме вчасне повідомлення про проблему, саме вчасне прохання про допомогу, навіть у разі виявлення насильства до абсолютно незнайомих людей, може дійсно вирішити ситуацію і допомогти потенційним жертвам уникнути насильства. Тоді як просто бездіяльність часто стає мовчазною згодою і тільки провокує подібні випадки у нашому соціумі» — пишуть організатори.

Організаторами акції виступили Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Київський міський центр сім’ї «Родинний дім» за підтримки Служби у справах сім’ї та дітей КМДА.

Міжнародна кампанїя «16 днів проти насильства» триватиме в Україні і Києві до 10 грудня, за цей час подібні перформанси можна буде спостерігати і в інших місцях столиці.

Перед тим у Києві була схожа акція: молотками розбили льодовий кулак.

Фото: фейсбук