Від маєтку залишився лише дореволюційний особняк, флігель вже знесли. Тут планується будівництво нового житлового будинку.

В Шевченківському районі Києва проходить мітинг проти забудови історичного ареалу міста та, зокрема, садиби на Обсерваторній, 6 (відома також як маєток Барбана). Про це з місця події повідомила кореспондентка «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

За словами учасників акції, більшість із них проживають поруч із садибою, на місця якої планується зведення нового житлового будинку.

Як ми повідомляли, кілька тижнів тому на Обсерваторній почалися будівельні роботи, флігель садиби було знесено, залишився лише одноповерховий будинок-особняк. Місцеві кажуть, що не лише відстоюють цей особняк, а й захищають власні домівки, які начебто можуть зазнати руйнувань через будівництво.

«Уже зараз ми бачимо, що нам перекриє світло, не буде світла. І найстрашніше, чого ми боімося, що на цій будівлі вже є тріщина. Його (особняк – ред.) треба зробити арт-зоною. Було б добре зробити його для молодого покоління, для підлітків, щоб вони його освоїли, запропонували що вони там хочуть» — зазначила одна з активісток.

З 2020 року власником будівлі є інформаційна група «Агентство столичних повідомлень».

Відомо, що за адресою Обсерваторна, 6, планується будівництво житлового будинку «з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом». У переліку пам’яток Києва садиби Барбана наразі немає. Повідомлялося, що на цій ділянці перед знесенням флігеля було вирубано дерева.

Тим часом, в одному з будинків на Андріївському узвозі закінчили реставрацію.

Фото: Фейсбук