Від первісного планування ділянки залишився лише особняк. Флігель вже знесли.

У вівторок, 29 червня, за адресою Обсерваторна, 6 у Києві (Шевченківський район) знищили 130-річний флігель. Про це повідомляє ГО «Мапа Реновації».

За словами землезахисників, від початкового розпланування ділянки (відома також як «Садиба Барбана», свого часу в ній мешкав титулярний радник Олександр Барбан) залишився лише дореволюційний особняк.

«Це один з останніх куточків старого Києва. Збережена майже в недоторканості садиба з садом, одноповерховим особняком, флігелем, огорожею кованою. Це все скоро піде під ковш екскаватора і буде знищено заради зведення чергової висотки» — повідомляв перед знесенням містознавець Антон Короб.

Активісти закликають зберегти хоча б залишки садиби і не дати знищити сам особняк.

«Це не тільки єдиний одноповерховий будинок на вулиці, а й у всьому кварталі. Він зберігає память іншої епохи, архітектури, іншого часу (…) Збереження таких будинків важливе, щоб відчувати причетність цієї території до епохи, коли все це створювалися. І, тим паче, ось таких останніх представників свого часу» — каже історик Семен Широчин.

Колись в будинку на Обсерваторній, 6 жив український радянський компартійний письменник, драматург Олександр Корнійчук з дружиною Вандою Василевською. У 1947 році під час подорожі Радянським Союзом у них гостював відомий американський письменник Джон Стейнбек, про що потім згадував в одній зі своїх книг.

Відомо, що нині за вказано адресою планується будівництво житлового будинку «з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом».

Проект будівництва на Обсерваторній, 6

У переліку пам’яток Києва адреси «Обсерваторна, 6» наразі немає. Повідомлялося, що на цій ділянці перед знесенням флігеля було вирубано дерева.

Тим часом, прокуратура оскаржує скасування охоронного статусу для «Садиби купця Дмитрієва» на Подолі.

Фото: Village