77 років тому в цей день радянська влада розпочала виселення татар із Криму до Середньої Азії та Уралу.

Про це повідомили в КМДА.

Під час підняття прапора як символу днання та підтримки кримськотатарського народу мер Києва Віталій Кличко закликав усіх українців вшанувати пам’ять жертв депортації.

«77 років тому в цей день радянська влада розпочала виселення татар із Криму до Середньої Азії та Уралу. І протягом кількох днів 200 тисяч кримських татар з мінімальними речами, які їм дозволили взяти, під дулами автоматів покинули свої оселі», – сказав Віталій Кличко.

Він нагадав, що дорогою до заслання та протягом року знищили 30 тисяч людей і спогади про цей злочин радянська влада довго намагалася приховати.

«Але люди передавали свої трагічні історії з покоління в покоління. І правду дізнався весь світ. Ми шануємо пам’ять невинних жертв тоталітаризму. І завжди повинні пам’ятати, що там, де найвища цінність – людина і її права та свободи, не стається таких трагедій. Бо і сьогодні кримським татарам доводиться боротися за своє право жити на рідній землі, на яку прийшли тепер послідовники тієї радянської тоталітарної системи», – додав мер.

Фото: Фейсбук