Дозволів на роботи забудовник начебто не має.

Обгородили парканом і ніби готують майданчик під будівництво — такі роботи кияни зафіксували на березі озера Вирлиця, що поблизу проспекту Бажана (Дарницький район). За інформацією радника Віталія Кличка Олексія Гриценка, роботи веде компанія ТОВ «Мрія-Інвест», яка нібито має збудувати тут торгово-офісний центр, йшлося в сюжеті програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Землю в оренду компанія отримала ще у 2005-му – 2007-му роках, телеканал «Київ» звернувся за коментарями до ТОВ «Мрія Інвест» і чекає на відповідь.

Натомість у департаменті державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва каналу повідомили — забудовник передавав в департамент декларацію про початок будівельних робіт датовану 2012-м роком і, як запевняють чиновники, департамент не реєстрував і не видавав документів, які давали б право на виконання підготовчих будівельних робіт. Мешканці прилеглих будинків готують сьогодні о 17-й годині акцію протесту з вимогою зупинити забудову поблизу озера.

Трансляція акції протесту:

«… ми підняли документи, принаймні оцінку впливу на довкілля, і там чітко вказано, що жодні роботи не можуть проводитись до моменту проведення додаткової оцінки впливу на довкілля. З’ясувалось, шо у них немає дозволів від ДАБІ» — повідомив Олексій Гриценко, радник київського міського голови з питань екології на громадських засадах.

За словами Гриценка, сьогодні на засіданні земельної комісії Київради було ухвалене рішення про необхідність розірвання договор оренди по одній частині цієї ділянки. Також радник каже, що «Мрія Інвест» пов’язане з депутатами Віталієм Хомутинником та Ігорем Палицею.

«Я думаю, що забудовник в будь-якому разі буде намагатися працювати, бо він хоче мати фінансовий результат (…) Далі мають бути скасовані всі договори оренди на ці ділянки, забудовник має бути покараний ДАБІ, іншими органами, за те, що він порушив норми» — додав Гриценко.

Зауважимо, що, згідно з даними Міністерства юстиції України, керівником ТОВ «Мрія Інвест» є Наталія Науменко, засновник — компанія «Барвен холдінг лімітед», Кіпр.

Як ми повідомляли, на Печерську закрили стадіон «Атлет» і пригнали важку техніку: Мінспорту запевняє, що це «реконструкція».

Фото: скріншот