У Департаменті кажуть, що спецквитків може не вистачити навіть для працівників критичної інфраструктури.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 6 квітня, біля Департаменту транспорту в столиці, де видають спецперепустки, зібралися представники підприємств та організацій – намагаються бодай на другий день дії локдауну отримати квиток для проїзду в громадському транспорті.

Біля будівлі Департаменту була й журналістка телеканалу «Київ», яка намагалася з’ясувати, чому ж кияни не отримали свої перепустки.

До слова, у черзі станом на 12:00 6 квітня зібралося близько 100 людей, однак більшість із них навіть не пускають в будівлю – переправляють в інші організації (до районних рад або профільних департаментів). Кажуть, що в Департаменті транспорту мають обслуговувати тільки тих, хто працює в транспортній інфраструктурі міста, а також медиків або військових.

Люди скаржаться, що сформували свої заявки ще в четвер-п’ятницю (1-2 квітня), однак досі не отримали відповіді. У Департаменті пояснюють, що до них надходить дуже багато заяв, які їхні працівники фізично не встигають розглянути. Також є ймовірність, що перепусток може не вистачити для всіх.

«Департамент опрацьовує кожну заявку й після цього направляє їх у відповідні структурні підрозділи КМДА або РДА. У цих організаціях людям мають сказати, коли можна отримати свою перепустку. Однак зараз дуже багато людей, які хочуть зробити ці спецперепустки», – пояснив Марк Прокопенко, головний спеціаліст відділу аналізу.

«На гарячу лінію дзвонили – ніхто нічого не знає. Ходили в районний виконком – ніхто нічого не знає. Ще в п’ятницю подали заяву – ні відповіді, нічого в електронному вигляді. Зараз приїхали сюди (до будівлі Департаменту) й стоїмо. Що далі?» – обурився пан Микола, працівник пожежної охорони.

До слова, біля Департаменту не обходиться без суперечок. Люди всіляко намагаються пояснити, що саме їхнє підприємство є необхідним для людей. Водночас у Департаменті пояснюють, що, наприклад, пожежна охорона, фармацевти та перевізники не належать до критичної інфраструктури. Відтак, їм не можуть видати спецперепустки.

На щастя, бійок знімальна група телеканалу «Київ» не побачила, однак деякі працівники підприємств столиці звертаються до Департаменту зі сльозами на очах.

У самому Департаменті кажуть, що наразі в них близько 30 тисяч заяв на опрацюванні, однак перепусток може не вистачити навіть тим, хто працює в критичній інфраструктури.

Нагадаємо, більшість працівників столичного рітейлу теж досі не отримали свої спецперепустки.

Фото: фейсбук