Садибу вже намагалися демонтувати.

Довкола будинку Маліна на Тургенєвській, 22 знову встановили будівельний паркан. Про це повідомляє активіст Дмитро Перов.

На його думку, забудовник укотре намагається знищити історичну будівлю.

Садибу вже намагалися демонтувати після повномасштабного вторгнення росії, розібрали стіну й завезли будівельні матеріали.

Після цього місцеві активісти зібрали понад 300 підписів для надання будинку повноцінного охоронного статусу пам’ятки.

«Оскільки в період з 1911 по 1916 роки тут проживала сімʼя заможних міщан Зеленських, ми направили відповідне звернення й до Володимира Зеленського», – зазначив Перов.

Раніше, 22 квітня Перов повідомив, що після початку повномасштабного вторгнення росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. На думку активістів, будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

Як ми писали, ні дозволи, ні містобудівні умови та обмеження земельної ділянки, на якій знаходиться садиба Маліна, жодному суб’єкту господарювання не видавались. Будинок вже починали розбирати в липні 2021-го, але після розголосу демонтаж вдалося зупинити. Тоді робітники встигли зняти обшивку з покрівлі і втекли, щойно побачили знімальну групу телеканалу «Київ». В КМДА повідомляли, що будівля не має охоронного статусу.

Роботи ведуться з порушеннями: відсутні містобудівні умови і обмеження; відсутня належним чином оформлена картка на порушення благоустрою (не відповідність по призначенню); відсутнє погодження Мінкульту.

Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.

Фото: Фейсбук