Наразі комунальники ліквідують наслідки аварії.

Про це повідомляють автомобілісти у Facebook.

На опублікованому відео можна побачити, як на узбіччі з-під землі «фонтаном» ллється вода. Ймовірно, сталася аварія на трубопроводі.

Причини прориву наразі невідомі.

Станом на 15:30 потік води зупинили, а місце прориву огородили стрічкою.

У коментарях до допису dtp.kiev.ua кияни зазначають, що на цьому місці вже був прорив труби 4 роки тому – 29 травня 2017-го. Тоді це зафіксували камери спостереження. Відео опублікували на YouTube-каналі «Радіо Свобода Україна».

На офіційному порталі КМДА повідомили, що пошкодження магістрального трубопроводу з витоком води назовні сталося о 14:48 на проспекті Голосіївському, 3.

За даними КП «Київтеплоенерго», вода в трубопроводі перебувала під тиском, через що в результаті пориву утворився струмінь і відбувся провал асфальту. Пошкодження виявлене під час гідравлічних випробувань тепломереж у зоні обслуговування ТЕЦ-5.

Аварійна бригада «Київтеплоенерго» оперативно перекрила подачу теплоносія і розпочала ремонтні роботи.

До слова, пошкоджений трубопровід експлуатується з 1978 року (43 роки).

У КМДА нагадали, що гідравлічні випробування тепломереж є обов’язковою умовою підготовки теплоенергетичного комплексу до наступного опалювального сезону. Це визначено Правилами з підготовки теплових господарств до опалювального періоду від 10.12.2008 № 620/378. Цього року, як і минулого, випробування розпочалися пізніше через суворі карантинні обмеження у зв’язку з поширенням COVID-19.

Теплові мережі випробовують на гідравлічну міцність та щільність, щоб своєчасно виявити «слабкі» місця трубопроводів і зменшити рівень аварійності під час старту наступного опалювального сезону.

Перелік будинків, де тимчасово відсутнє гаряче водопостачання через гідравлічні випробування, – на сайті КП «Київтеплоенерго».

Нагадаємо, сьогодні, 20 травня на вулиці Малишка провалився асфальт.

Фото: скріншот