Переможцем торгів стала UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова.

Частину території заводу «Більшовик» забудує компанія Степана Черновецького, яка на приватизаційному аукціоні не зробила жодної ставки. Крім того, компанія-переможець Василя Хмельницького афілійована з ТОВ «Агроміл Дистриб’юшин», яка заявляє про права на частину приміщень заводу — про це йдеться в статті «ЕП».

Видання наголошує, що підсумкова ціна заводу зросла лише на 40 млн грн, що значно менше очікуваної.

Попри інформацію ФДМУ про 15 потенційних інвесторів, на аукціон прийшли представники тільки трьох: ТОВ «Дженерал комерс», пов’язане з групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова (стало переможцем), ТОВ «Інвест новація» Степана Черновецького і ТОВ «ДК Каскад» Віталія Хомутинніка.

Аукціон був дуже коротким (близько 10 хвилин) і за винятком компанії Черновецького, двоє з трьох учасників торгів зробили по одному мінімальному кроку.

У підсумку, з пропозицією 1,429 млрд грн «Дженерал комерс» стала переможцем аукціону. При тому, що девелопери оцінювали реальну вартість активу набагато вище — 3,2-4 млрд грн.

Видання зазначає, що компанія Степана Черновецького на торгах виступила у ролі статиста, не зробивши жодної ставки. Журналісти звернулася за коментарем до офісу Черновецького, проте на момент виходу статті відповіді не було.

Джерело видання заявляє про можливу домовленість Хмельницького з Черновецьким. Саме тому представники останнього на аукціоні не зробили жодної ставки.

«Це фарс. Аукціон тривав сім хвилин, з яких шість хвилин базікав ведучий. Вони навіть не зробили вигляд чесних торгів. Скоріше за все, вони заздалегідь домовилися зі Стьопою і він отримає свій шматок під забудову», – заявив виданню CEO київської девелоперської компанії.

Співрозмовники видання припускають, що третій учасник торгів – компанія Хомутинніка – теж може бути в змові: «Їм простіше порішати між собою. Навіщо підвищувати ціну лоту?» – каже джерело.

На прохання видання прокоментувати твердження джерел щодо змови з Черновецьким у прес-службі Хмельницького заявили, що «не коментують чутки».

«Компанія працює відповідно до законодавства. Фонд держмайна провів чесний та прозорий приватизаційний конкурс», – йдеться у відповіді.

Видання також зазначає, що якби торги пройшли «чисто», знайшлися б інвестори, які були готові викласти за завод суму вдвічі більшу — до 100 мільйонів доларів.

Видання з посиланням на неназваного девелопера зазначає, що перед аукціоном своїми діями Хмельницький та Іванов «створили неприйнятні умови для участі в торгах інших інвесторів». Саме так вони начебто реалізовували закулісну угоду з Черновецьким.

«Хмельницький та Іванов відправляли гінців до всіх потенційних інвесторів «Більшовика» і наполегливо просили не брати участі в приватизації заводу. Навіть приїхали в Одесу до Ківана і сказали: «Ми поклали око на «Більшовик» давно. Ми просто так його не віддамо», – розповіло джерело.

З посиланням на неназваного співрозмовника «ЕП» також зазначає, що компанія «Агроміл дистриб’юшн», яка у 2019 році стала власником окремих будівель, розташованих по периметру заводу «Більшовик», афілійована з переможцем торгів.

Повідомляється, що відчужені цехи «Більшовика» були закладені у фінансовій компанії «Меридіан», розташованій за однією адресою з офісом холдингу UFuture Василя Хмельницького. Співвласником «Меридіана» є КУА «ЮДП «Ессет менеджмент» Хмельницького.

«Пророблена чудова домашня робота. Хмельницький та Іванов підготувалися до приватизації «Більшовика» заздалегідь, «по бєспрєдєлу» забравши права власності на 6 тисяч квадратних метрів нерухомості», – заявило джерело.

Фінкомпанія також начебто викупила борги «Більшовика» на суму близько 80 млн грн перед банком «Хрещатик», який раніше належав Хмельницькому та Іванову.

Заяви ФДМУ про перемогу в судах щодо відчужених «Агромілом» будівель девелопери називають блефом, йдеться в статті.

«Ну й що, що виграли суд? Іванов з Хмельницьким боролись би далі, розтягнули б це на три-п’ять років і робили б іншому переможцю «вирвані роки» — повідомило джерело.

Нагадаємо, зі слів Шмигаля, всього до бюджету від приватизації надійде 2 млрд грн.

Як ми писали, «Агроміл Дистриб’юшин» судиться з Фондом держмайна за 5 приміщень на території заводу. В ФДМУ заявляли нещодавно про чергову перемогу в суді у цій справі. Мова про п’ять будівель на території ПКМЗ площею понад 6,3 тис кв м, які у 2019 році були відчужені та продані на торгах державним підприємством СЕТАМ двом приватним компаніям — ТОВ «Агроміл Дистриб’юшин» та ТОВ «ФК Меридіан».

Власником «Агроміл Дистриб’юшин» називають Вадима Колісника.

Зауважимо також, що видання «Українська правда», на сайті якого вийшла згадана стаття, віднедавна належить Томашу Фіалі, власнику Dragon Capital. Компанія Фіали також збиралася брати участь у торгах з купівлі «Більшовика», але серед учасників її не було.

Фото: Фейсбук