Мер Ірпеня Олександр Маркушин показав Центральний будинок культури Ірпеня та пообіцяв зробити все, щоб "серце культурного життя міста забилося з новою силою".

Він опублікував відео, на якому віолончеліст грає у обпаленому будинку культури.

“Центральний будинок культури Ірпеня… точніше те, що від нього залишилося. Це було серце культурного життя нашого міста. Обіцяю зробити усе, щоб воно забилося з новою силою!”, – запевнив Маркушин.

Віолончеліст, який грає на відео – Лукас Стасевський. Він з Фінляндії, кінорежисер українського походження, лауреат міжнародних конкурсів і засновник всесвітньовідомого оркестру ігрової музики Game Music Collective, зіграв на руїнах будинку культури в Ірпені.

Виступ музиканта – частина проекту “Відлуння руйнації” від ТО “Slavuta”, інформує Інтерфакс-Україна.

Кожен виступ у знакових точках понівечених  українських міст має за мету вже зараз через мистецтво принести дух культури і життя  в зруйновані міста, показати світовій спільноті незламність України,  що відстоює свою свободу. А також через музику, відчути та замислитися над масштабами  глобальної руйнації російською армією  не тільки людського життя та інфраструктури, але й  вічних цінностей людства.

“Ми ще не відбудували стіни, але вже таким чином приносимо життя до зруйнованих міст, до того ж мелодія “Першої сюїти”  Баха на руїнах будинку культури в Ірпені змушує  замислитися, чому  російський народ, який  пишається тим, що вони спадкоємці Чайковського та Рахманінова,  безжально знищує у такий  варварський спосіб  культуру  іншого народу”, – підкреслює Лукас Стасевській.

Новина виправлена і доповнена.


Фото: Вікіпедія