Тіло Віталія Шишова виявили все ж у парку неподалік житлового комплексу "Чайка".

Деталі пошуків зниклого лідера Білоруського дому в Україні Віталія Шишова розповів друг загиблого Юрій Шчучко в ефірі “Настоящее время“.

Юрій також працює в Білоруському домі. Він був одним з тих, хто вранці вирушив на пошуки зниклого напередодні друга. Розповів, що близько 6 ранку поліція почала опитувати сусідів і свідків, а друзі Шишова вирушили на пошуки. Саме вони і знайшли Віталія повішеним у парку біля ЖК “Чайка”. Цей житловий комплекс розташований на західній околиці Києва, поруч з ним знаходиться ліс, куди, імовірно, Шишов і збирався на ранкову пробіжку напередодні, 2 серпня.

Ми пішли в парк і виявили те, що виявили“, – розповів Шчучко.

Він одним з перших упізнав тіло Шишова – той був у “звичайному заношеному одязі, в якому люди займаються спортом”. Шчучко встиг помітити сліди побиття:

Це стара схема. Людина повішена зі слідами побиття на обличчі“, – каже Юрій.

Шчучко розповів, що співробітники Білорусього дому в Україні вже давно отримували сигнали про небезпеку:

“Всі активні члени БДУ отримували інформацію, що до України прибувають люди з Сил спеціальних операцій та інших підрозділів Білорусі для їх фізичного знищення. У тому числі від СБУ приходила така інформація. Говорили, щоб ми були акуратніше, тому що тут працює мережа агентів КДБ Білорусі і можливо все”.

Юрій Шчучко пригадав, що близько тижня тому Віталій попросив його подбати про “близьких, які його оточують”.

Зазначимо, ні Національна поліція України, ні Київська міська прокуратура у своїх повідомленнях про сліди побиття на тілі Віталія Шишова не повідомляла. Відомо, що поліція забрала особисті речі і телефон загиблого на тому місці, де він був знайдений повішеним. Відкрито кримінальне провадження за статтею про умисне вбивство (стаття 115 КК України). Правоохоронці перевірятимуть всі можливі версії причин смерті активіста – в тому числі версію вбивства, замасковану під суїцид.

Білоруський дім в Україні займався допомогою співгромадянам, які втекли в Україну – лядм шукали житло, роботу, допомагали отримати документи. Також представники БДУ зустрічалися з депутатами Верховної ради України, обговорювали можливі санкції щодо Білорусі, займалися збором підписів. Голова БДУ Віталій Шишов також був адміністратором кількох телеграм-каналів, визнаних в Білорусі екстремістськими.

Тим часом Білоруський дім 3 серпня о 19:00 збирається на акцію пам’яті Віталія Шишова під білоруським посольством у Києві.

Фото: Фейсбук