Начебто український президент заявив німецькій стороні про "неготовність" до зустрічей.

За даними Bild, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр хоче приїхати з візитом до Києва, але президент України Володимир Зеленський не бажає його бачити. Про це німецьке видання повідомило 12 вітня.

Bild посилається на джерело з українських урядових кіл. Це джерело заявило, що Штайнмаєр хотів відвідати Україну та приїхати до Києва разом з урядовими делегаціями з інших країн ЄС вже у середу, 13 квітня.

Однак, за даними видання, на цей момент президент Володимир Зеленський не хоче зустрічатися з ним у Києві через тісні зв’язки німецького політика з Росією у минулому.

Ми всі знаємо про тісні зв’язки Штайнмайєра з Росією, які також були відзначені формулою Штайнмайєра. Нині йому не раді у Києві. Подивимося, чи це зміниться“, – повідомив виданню неназваний дипломат у Києві.

За інформацією Bild, з Києва до офісу федерального президента надійшла чітка заява про те, що на цей момент вони не готові до жодних зустрічей. Проте не можна виключати можливості зустрічі у майбутньому, заявили в Києві.

Зауважимо, що в офісі Штайнмаєра цю інформацію поки не коментували.

Нагадаємо, ще до початку повномасштабної війни Берлін відмовлявся постачати Києву озброєння, а також категорично заперечував приєднання України до ЄС. Після 24 лютого позиція німців поступово змінюється, однак важкого озброєння Україні досі не дають; крім того, Берлін блокує введення потужних санкцій проти москви (на кшталт нафтового ембарго).

Канцлер Німеччини Шольц регулярно проводить переговори з путіним; міністр фінансів Лінднер був проти введення будь-яких санкцій проти рф, бо вважав, що Україна впаде за декілька днів.

Відзначимо, що нещодавно Штайнмаєр, на відміну від Меркель, визнав помилкою свою політику щодо Росії. Він визнав невдачу проекту «створення загальноєвропейського дому за участі російської федерації» і, зокрема, пожалкував про свою підтримку російського проекту НордСтрім-2.

ДОПОВНЕНО. Президент Німеччини підтвердив, що був готовий поїхати до Києва з колегами з Польщі, Литви, Латвії та Естонії, але українська влада вважала його присутність небажаною. Про це повідомила журналістка ACD Тіна Хассель, опублікувавши відео із коментарем Штайнмайєра.

Фото: Фейсбук