Бібліотеці не продовжують договір, оскільки планують на її місці побудувати багатоповерхівку.

З 1 січня 2021 року у Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Г. Заболотного закінчується договір оренди приміщення на проспекті Перемоги, 50. Пише Хмарочос.

Бібліотека залишиться без комунальних послуг, що може спричинити псування цінних старовинних книг. Зазначається, що Фонд Держмайна не хотів продовжувати договір і в 2019 році. Проте ситуацію вирішили, договір підписали до кінця 2020 року.

Керівництво бібліотеки зверталося до Міністерства розвитку громад та територій, щоб вирішити проблему з орендою приміщення, але безрезультатно.

Раніше народна депутатка Ганна Бондар припускала, що виселення бібліотеки Заболотного може бути пов’язане з намірами реалізації ДПТ під будівництво житлової багатоповерхівки.

За її словами, там заплановано будівництво 24-поверового житлового будинку 50Avenue.

«Можливо, це пов’язане із намірами реалізації ДПТ, що передбачає будівництво ЖК поруч із бібліотекою, а може недбалість державного підприємства», – припускає вона.

До закінчення договору оренди залишилося трохи більше місяця. В яких умов після цього існуватиме  бібліотека з древніми виданнями, невідомо.

До слова, у будівлю на проспекті Перемоги, 50, бібліотека переїхала в 2013 році з «Гостиного двору». Там спеціально для потреб книгосховища організували читальні зали, книгосховища, робочі технологічні приміщення. Також передбачили вентиляцію і кондиціювання, клімат-контроль у книгосховищах, підйомники для доставляння літератури до відділу обслуговування користувачів, пожежну безпекц, охоронні системи, відеонагляд тощо.

Нагадаємо, на Харківському масиві після капремонту відкрилася бібліотека.

Фото: facebook