До березня цього року податкова служба не може перевіряти підприємців на наявність касового апарату.

З 1 січня касові апарати або програмні реєстратори розрахункових операцій стали обов’язковими майже для всіх підприємців. Їх зобов’язані використовувати у своїй роботі фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп. Про проблеми та правила використання касових апаратів йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

За словами підприємця Рустама Забродського, після появи касових апаратів збільшився час обслуговування клієнта. Адже після замовлення усі дані необхідно вносити у спеціальну програму.

“Клієнт приходить, замовляє наприклад капучино. Після цього бариста необхідно у спеціальній програмі обрати потрібний продукт, у програмі різні групи – супи, салати, кава, солодощі, чай. Там обираємо капучино. Головне після цього не переплутати готівкову та безготівкову оплату, інакше за наявності нестачі грошей у касі, може накладатися штраф”, – каже Рустам.

Він зазначив, що штраф приблизно тисяча гривень. Але це не єдині витрати, які очікують підприємців після запровадження нового закону. Для роботи на касових апаратів необхідно закупити необхідне обладнання.

Kyiv Media

“Для нового закону необхідно було закупити спеціальну планшетку, телефон. Також, касовий термінал, який видає чеки, у жовтні він коштував 1400, зараз вже майже 3 тисячі. Крім того, кожен місяць необхідно сплачувати за програму в якій працює ФОП”, – пояснив Рустам.

За словами, заступник начальника управління контролю за розрахунковими операціями головного управління ​ДПС у м.Києві Станіслава Кубріна, для роботи є безкоштовна програма, яка розроблена Державною податковою службою України і є у вільному доступі на сайті.

“Також у вільному доступі є інструкції для роботи з новим законом, з касовим апаратом та безкоштовною програмою”, – додав Станіслав Кубрін.

Kyiv Media

Крім того, він зазначив, що до березня 22022 року ФОПи не буде перевіряти податкова служба через мараторій на фактичні перевірки. Проте після відміни мараторію підприємців почнуть перевіряти без попередження.

“Під час фактичної перевірки перевіряються питання використання касових апаратів, видача чеку, підключення до фіскального серверу, наявність марок акцизного податку. Для фактичної перевірки повинні бути підстави, які передбачені Податковим кодексом України. Зокрема, скарга від відвідувача”, – зауважив Станіслав Кубрін.

Нагадаємо, Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що штрафи для фізичних осіб-підприємців за незастосування касових апаратів можуть відтермінувати до 1 лютого.

Фото: Київ ТБ