У поштовому відділенні "Укрпошти" на Героїв Дніпра, 53 через відсутність пандуса деякі клієнти не можуть потрапити до поштового відділення.

Про це розповіли в ефірі “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”. 

Місцеві жителі кажуть, що пандусу не було тут ніколи, проблема завжди була і з дітьми і з літніми людьми.

“Приходжу і чекаю поки проходитиме якийсь чоловік, тоді рошу його допомогти мені підняти візочок та занести всередину”, – наголошує Катерина, мати дитини.

Жінка пробувала вирішити питання самотужки, проте марно. Жодного варіанту розв’язання проблеми від оператора послуг не отримала. Катерині відповіли, що процедура встановлення пандуса дуже довга та що вони передадуть її проблему відповідній особі.

“Всі будівлі громадського призначення мають бути адаптовані для своїх громадян. Пошта має створити доступність у своєму приміщенні”, – повідомляє керівник Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва Олександр Ворона.

Фахівець радить написати заяву про прохання адаптувати відповідне приміщення для потреб маломобільних громадян. Негативна відповідь може бути підставою для подачі до суду.

Телеканал “Київ” направив до “Укрпошти” запит із запитанням про відсутність пандусів, на що отримав відповідь:

“Тільки для третини відділень необхідне встановлення таких конструкцій. Враховуючи, що ці приміщення належать до комунальної власності міста, то відповідно балансоутримувач будівлі (власник) має облаштувати пандус відповідно до державних будівельних норм України чи надати дозвіл і погодження на облаштування пандуса орендареві. “Укрпошта” поінформувала міську владу про місця, які потребують такого облаштування”, – йдеться у відповіді.

Натомість в Київраді говорять, що відповідальність все ж на стороні підприємства: “Цю проблему мають вирішувати власники цих приміщень. Це можуть бути комунальні і приватні форми власності. Також якщо будується якась будівля, то вона має бути спроектована згідно державних будівельних норм та чинного законодавства з обов’язковим встановленням таких пандусів”, – повідомив Андрій Чорній, депутат фракції “УДАР” в Київраді в ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”. 

Фото: скріншот