Нове меню містить 160 страв, які зроблять раціон школярів більш збалансованим і різноманітним.

Про це повідомили в прес-службі МОН України.

У Міністерстві освіти та науки презентували оновлене меню для школярів. До слова, його розробляли спільно з київським ресторатором Євгеном Клопотенком.

Презентація відбулася за участю міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, першої леді України Олени Зеленської, заступника міністра економіки Сергія Глущенка, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислави Магалецької та шеф-кухаря, ідеолога проекту зі зміни культури харчування CultFood Євгена Клопотенка.

До слова, реформа системи шкільного харчування стартувала у 2020 році. Роботу розпочали з комплексного дослідження системи харчування в українських школах, яке проводилося спільно з міністерствами економіки, освіти і науки та охорони здоров’я.

Цікаво, що для комісійного обстеження було відібрано 500 шкіл комунальної форми власності, у яких навчається близько 300 тисяч учнів. Ознайомитися з результатами можна тут.

Водночас у МОН провели онлайн-опитування щодо задоволеності школярів та батьків шкільного харчування. Це допомогли виділити основні проблеми та напрями реформування системи харчування в школах, а саме:

  • оновлення застарілої нормативної бази;
  • розв’язання проблем якості та безпечності харчових продуктів;
  • покращення ресурсного забезпечення шкіл;
  • формування культури здорового харчування.

«Сьогоднішня презентація оновленого меню – це ще один важливий результат спільної роботи не лише органів державної влади, а й неурядових структур, готових сприяти покращенню ситуації зі шкільним харчуванням. Ми дедалі більше переконуємося в тому, що перебування дитини у школі, її безпека та здоров’я, формування культури харчування та правильних харчових звичок є однією з важливих цінностей Нової української школи, яку ми маємо формувати», – зазначив Сергій Шкарлет.

Відтак, під час заходу презентували нове повноцінне 4-тижневе меню, підготовлене робочою групою на чолі із шеф-кухарем Євгеном Клопотенком та командою проекту CultFood спільно з технологами, дієтологами та представниками МОЗ України.

Загалом нове меню містить 160 страв, які будуть використовуватися залежно від кратності харчування для кожного окремого закладу освіти. Раціон учнів має стати більш збалансованим і різноманітним.

«У меню шкільних їдалень з’являться традиційні українські страви, популярні страви різних кухонь світу, а також безглютенові позиції, буде збільшено кількість фруктів та м’яса в раціоні. До меню додаються покрокові рецепти та технічні картки, що значно полегшить роботу працівників шкільних їдалень», – розповів Євген Клопотенко.

Ознайомитися з рекомендованим меню можна на сайті МОЗ.

За словами Олени Зеленської, наступним важливим кроком реформи буде імплементація змін на місцях, впровадження системи контролю, продовження модернізації харчоблоків та популяризації культури здорового харчування в суспільстві.

Важливо, що над реформуванням системи шкільного харчування та створенням меню працювала робоча група, до якої входять представники Міносвіти, МОЗ та Мінекономіки, ДПСС, Антимонопольного комітету, дієтологи та зовнішні експерти.

Нагадаємо, нещодавно в Київському профучилищі на чолі з Євгеном Клопотенком оновили 2 цехи кулінарії.

Фото: МОН