Депутати пропонують додати до законопроекту пункт щодо заборони використання тварин для фото- та відеопослуг

Про це на своїй сторінці в Facebook написав депутат Київради Костянтин Яловий.

Верховна Рада України повинна рішуче виступити проти використання тварин для фото- та відеопослуг!Підготував проект…

Опубліковано Костянтином Яловим Середа, 12 серпня 2020 р.

За словами Ялового, в лютому цього року парламент ухвалив у першому читанні законопроект № 2351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)». Ним забороняються види діяльності, в яких можуть жорстоко експлуатуватись тварини, зокрема і надання фотопослуг з ними.

У зверненні до парламенту пропонується додати до законопроекту пункт щодо заборони використання тварин і для відеопослуг, якомога швидше доопрацювати законопроект та прийняти його в цілому.

«Морити тварин спрагою та голодом, псувати їх зір яскравими спалахами від фотокамер, цілий день тягати їх закутими у ланцюгу та поїти алкоголем і заспокійливими, вкорочуючи життя тварин – це антигуманна поведінка, яка не може існувати в цивілізованому суспільстві. В усьому світі рішення на захист тварин – не просто тренд, а необхідність, продиктована безконтрольним знищенням цілих видів. І Україна теж повинна рухатись у напряму посилення захисту тварин», — додає депутат.

Таким чином, законопроект №2351 дозволить мінімізувати жорстоке поводження з тваринами, його прийняття необхідне і з інших причин:

  • зобов’язання України слідувати Директивам ЄС стосовно захисту тварин та ратифікація Європейської конвенції про захист домашніх тварин;
  • внесення європейських норм до ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», а також до Кодексу про адміністративні порушення, щоб притягати до відповідальності тих, хто експлуатує тварин.

Нагадаємо, раніше депутати Київради підтримали проект рішення, який рекомендує припинити експлуатувати тварин для фото та відео

Фото: unsplash