Змінити місце реєстрації можна буде в додатку або на порталі "Дія".

Зовсім скоро українці зможуть оцінити всі переваги зміни місця реєстрації онлайн та забути про черги, довідки та спілкування з чиновниками. Чоловікам також не доведеться ходити у військкомати для цього. За цей проєкт проголосувало 238 депутатів. Про це повідомили у Мінцифри.

У міністерстві зазначили, що зміна місця реєстрації — одна з найпопулярніших та найскладніших в отриманні держпослуг. Кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а більше мільйона людей живуть без реєстрації взагалі. Щоб повідомити державі, де ви живете зараз, необхідно відстояти кілька черг та зібрати чимало паперових документів.

“Цей законопроєкт змінює філософію реєстрації місця проживання. Вона буде декларативною — людина просто у застосунку або на порталі Дія зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП. Для того, щоб держава розуміла, де людина зареєстрована, існують електронні реєстри, а не ксерокопії. У 21 столітті люди можуть вільно переміщатися країною і не повинні залежати від штампів у паспорті”, — зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Нова функція онлайн зміни місця реєстрації дозволить:

  • Скасувати штамп та паперову довідка про місце реєстрації до ID-картки.
  • Вести реєстри виключно в електронному форматі.
  • Оформлювати пенсію, документи чи отримувати медичну допомогу, не прив’язуючись до місця реєстрації.

Скористатися послугою буде дуже легко. На порталі або в додатку Дія виберіть пункт “Реєстрація місця проживання” й заповніть заяву. Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з’являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця відбудеться автоматично.

Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює в 7 містах в експериментальному форматі. Але після прийняття законопроєкту послугу поширять на всю Україну.

Фото: Фейсбук