З 2021 року в деяких школах можуть закрити 10-11 класи. В МОН покликаються на нову шкільну реформу за якою з 2024-го "право на старші класи" будуть мати лише ліцеї.

Зміни стосуються реформи шкільної освіти, яка стартує в 2021 році.

Відповідно до неї, школи мають реорганізовуватися та перепрофільовуватися, через що й в деяких закладах може зникнути старша школа.

«Для започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею у його складі має бути створено та функціонувати не менше чотирьох 10 класів. Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти», – йдеться в документі.

Проте цей пункт реформи діятиме лише з 2024 року. Тобто до 2023 року змін бути не повинно.

Натомість у Міністерстві освіти і науки запевнили, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

«МОН звертає увагу на те, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти», – йдеться в дописі.
Також у МОН зазначили, що зараховувати учнів до 10-х класів будуть так само, як і минулого року.
«Зарахування до 10-х класів відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», – йдеться в дописі.
Нагадаємо, з 25 січня в столичних школах відновлять навчання у звичному режимі.
Фото: unsplash