Національний проект «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» став впізнаваним не лише за змістом, а й за візуальним сприйняттям.

Про це повідомляє прес-служба КОДА.

«Здебільшого для впізнаваності люди помічали медоносне дерево графічними знаками роду, який у період слабкого поширення писемності був своєрідним комунікаційним символом, призначеним для означення присвійної фіксації, – зауважує куратор Національного проекту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. – Нині складно відстежити родові знаки давніх медоборів, однак цілком вірогідно, що деякі символи, якими оздоблений логотип проекту, могли бути елементами родових знаків».

Це прості знаки, які певним чином відображають давньоруські символи, одні з яких часто, інші – епізодично зустрічаються в українських візерунках: бджола, осьмирожка, розетка, хрести, дерево.

Нагадаємо, ініціатором проекту став Вишгородський історико-культурний заповідник. Реалізовується він за підтримки Житомирської, Київської та Рівненської облдержадміністрацій.

Фото: КОДА, pixabay.com