BBC News Україна оголосила переможців премії Книга року BBC-2021, яку проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Про це пише BBC News Україна.

Книгою року BBC – 2021 став роман “Хто ти такий?” Артема Чеха, видавництво Меридіан Черновіц.

Премію у номінації Книга року ВВС – Есеїстика – 2021 здобула збірка есеїв Андрія Содомори “Про що писати…”, видавництво Апріорі.

У номінації Дитяча книга року BBC – 2021 перемогла книга Петра Яценка “Союз Радянських речей”, видавництво Портал.

Переможець у кожній номінації отримає винагороду 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Перемогу у конкурсі читацьких рецензій “Читач року – 2021” здобула Людмила Даниленко за рецензію на збірку оповідань Сергія Осоки “Три лини для Марії”, який увійшов до короткого списку Книги року BBC – 2021.

У подарунок Людмила отримала електронну книжку Kindle.

“Цьогорічних переможців об’єднує те, що всі вони звертаються до минулого, аби краще зрозуміти теперішнє і пояснити, чому ми є тими, ким ми є. Артем Чех, який назвою своєї книжки обрав одвічне і головне питання “Хто ти такий?”, літературно сильно та по-людськи щиро спробував на нього відповісти для себе і для кожного з нас. Книга Андрія Содомори нагадує нам теж про найважливіше – цінність нинішнього моменту життя, який автор майстерно матеріалізує у слова”, – сказала член журі та редакторка BBC News Україна Марта Шокало.

Радниця ЄБРР з питань культури та член журі премії Світлана Пиркало додала: “Минуле надихає і переможця категорії Дитяча книга року, захопливий екскурс Петра Яценка в радянське минуле, таке недавнє і водночас віддалене вже не одним поколінням. Нинішні діти дізнаються не лише про індоктринацію та дефіцит продуктів, але й про старі іграшки, школу та те, як спілкуватися з друзями без смартфона”.

Фото: Скріншот