Йдеться про Київський національний академічний театр оперети та Національну оперу України.

Про це повідомляє радіо «Свобода».

Дві українські балетні постановки стали номінантами на грант престижної культурної платформи Fedora та змагаються з сімома іншими світовими балетними постановками за перемогу.

Fedora – це європейська платформа з головним офісом у Парижі (Palais Garnier), яка займається розвитком та фінансуванням культурних закладів і проєктів за чотирма основними напрямками: балет, опера, мистецька освіта, цифрове мистецтво.

Наразі на першому місці серед дев’яти балетних постановок футуристичний балет SPACE Lovers Київського національного академічного театру оперети на музику французького композитора Дідьє Маруані.

Хореограф – Дельфін Аттал, художній керівник проєкту – Богдан Струтинський.

На другому місці – сучасна балетна постановка Національної опери України Roots («Коріння»).  Постановку довірили провідному хореографу зі Швеції Ксенії Звєрєвій.

Переможець отримає грант та змогу отримувати пожертвування від тих, хто заходить на сайт платформи. До коронавірусу грант на балет був 100 тисяч євро, зараз йогоскоротили до 50 тисяч.

Голосування триває з 1 лютого і завершиться 26 лютого, до того часу невідомо, хто посяде перше місце. Віддати свій голос можна на сайті платформи «Fedora».

Фото: Фейсбук