Голова СБУ прокоментував новини щодо зізнань Медведчука, які нібито компрометують Порошенка.

Народний депутат Віктор Медведчук, який підозрюється у державній зраді та сприянні тероризму, активно співпрацює зі слідством і дає покази по тим обвинуваченням, які ще рік тому називав необґрунтованими. Про це під час Всеукраїнського телемарафону заявив голова Служби безпеки України Іван Баканов.

Крім того, Баканов звинуватив попереднє політичне керівництво України у тому, що воно сприяло послабленню обороноздатності держави.

Наразі Медведчук співпрацює зі слідством, і ми вітаємо готовність розповісти про деталі справ, в яких його звинувачують. Хоча в цьому випадку мова йде про події 2014-2015 років, саме сьогодні ми можемо повною мірою оцінити їх вплив на економіку та безпеку нашої держави. Адже саме тоді закладався фундамент сьогоднішніх подій. Нинішня війна – це прямий наслідок політики російської федерації, яка будь-що намагалася зберегти свій вплив на Україну, а вищі посадові особи, на жаль, у той чи інший спосіб допомагали цьому“, – сказав він.

За його словами, інформація від Медведчука надає українському суспільству побачити, якою державна політика була раніше.

Ми побачили приклад неймовірного політичного цинізму, коли під патріотичними гаслами вирішувались бізнесові питання і навіть фінансувались терористи заради швидкої копійки, зміцнювався вплив росії на Україну“, – сказав він.

Також він нагадав, що Медведчук ще рік тому називав обвинувачення необґрунтованими.

Ми впевнено просуваємось разом зі слідством у розслідуванні цих вкрай резонансних справ, і я вважаю, що ми зможемо довести їх до логічного завершення, бо закон повинен працювати безвідносно прізвищ і посад“, – сказав він.

Нагадаємо, 23 травня СБУ повідомила, що Медведчук дав покази проти Порошенка у справах про виведення з держвласності нафтопроводу «Самара – Західний напрямок» та закупівлю вугілля у так званих «Л/ДНР».

На це адвокат Порошенка заявив, що свідчення Медведчука не відповідають дійсності.

Фото: Фейсбук