Єдиного бачення щодо подій в Україні лідери Заходу не мають.

Президент Сполучених Штатів Джозеф Байден підтвердив свої слова про те, що російські військові влаштовують геноцид українського населення. Про це він сказав під час cпілкування з пресою.

Я назвав це геноцидом, тому що стає дедалі більш зрозуміло, що путін намагається знищити саму ідею того, що можливо бути українцем. І з’являється усе більше доказів жахливих речей, які росіяни роблять в Україні. Ми маємо вивчати це далі і далі” — підтвердив Байден.

Нагадаємо, перед тим Байден вперше назвав події в Україні геноцидом.

Ваш сімейний бюджет, ваша здатність заправляти свій бак, все це не повинно залежати від того, чи оголосить диктатор війну і чи вчинить геноцид за півсвіту” — сказав американський президент.

Натомість президент Франції Еммануель Макрон назвав росіян та українців “братніми народами” і вважає, що називати дії рф в Україні геноцидом “недоречно”. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу France 2, передає CNN.

«Сьогодні я був би обережним із такими термінами (як геноцид — ред.), бо ці два народи (росіяни та українці — ред.) — брати. Я хочу продовжувати намагатися, наскільки це можливо, зупинити цю війну і відновити мир. Я не впевнений, що ескалація риторики цьому сприятиме», — заявив Макрон, відповідаючи на запитання, чи він, як і Байден, використовуватиме термін «геноцид» на позначення вбивств українців російськими військовими.

Водночас французький президент зазначив, що росія в односторонньому порядку розпочала надзвичайно жорстоку війну, на якій було скоєно військові злочини, що потребують розслідування.

«Те, що ми можемо з упевненістю сказати, — це те, що ситуація неприйнятна і що це військові злочини. Ми переживаємо воєнні злочини, які є безпрецедентними на нашій землі — нашій європейській землі», — заявив Макрон, який нині намагається виграти вибори.

Фото: Фейсбук