Тепер власник будівлі протягом місяця повинен укласти охоронний договір.

Навчально-методичний павільйон «Квіти України» отримав статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів, інформує прес-служба міськадміністрації.

«Своїм наказом Департамент охорони культурної спадщини вніс будівлю «Квіти України» до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва», – зазначив Прокопів.

За словами чиновника, копія цього наказу була також направлена до Міністерства культури та інформаційної політики України з метою внесення об’єкту до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Упродовж місячного строку власник повинен укласти охоронний договір на щойно виявлений об’єкт. Крім того, «Квіти України» тепер підлягають захисту, згідно зі ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини», – наголосив заступник голови КМДА.

Прокопів нагадав, що згідно із Законом «Про охорону культурної спадщини», будь-які роботи на щойно виявлених об’єктах здійснюють винятково за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на підставі погодженої із ним науково-проектної документації.

Раніше Прокопів повідомляв, що Департамент культурної спадщини КМДА не надавав забудовнику жодного дозволу на будівельні роботи на «Квітах України». Він наголошував, що оскільки цей об’єкт перебуває в історичному ареалі столиці, погодження та дозвіл на будівельні роботи має надавати Міністерство культури України.

Як ми повідомляли, знесення «Квітів України» почалося у понеділок, 12 липня. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще півтора тижні тому. Крім того, проект будівництва не погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

Інвестором будівництва начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Королівство Велика Британія) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проекти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівевль, зміна призначення і експлуатаціних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Фото: Фейсбук