Послуга евакуації коштує 1270 гривень, хоча її собівартість — майже у 6 разів нижча.

В Департаменті транспортної інфраструктури КМДА на запит “Ліга.Безнес” відповіли, що міська влада уклала договори з шістьма приватними і двома комунальними підприємствами на евакуацію авто. Видання оприлюднило список, а також намагалось знайти кінцевих бенефіціарів цих компаній.

Протягом 9 місяців 2020 року у Києві евакуювали автомобілів на майже 46 мільйонів гривень. Водночас міський бюджет за цей період отримав лише 10,5 мільйона гривень за порушення правил зупинки та паркування. Скільки евакуацій припадає на кожну з компаній, відповісти не змогли.

Ось ці компанії:

  1. Паркінг Україна — офіційний представник в Україні естонського сервісу оренди паркомісць Barking, власник — компанія «Естібі», кінцевий бенефіціар — громадянин Естонії Тоніс Бітман. Естонські ЗМІ пишуть, що він є керуючим директором паливної компанії N-Terminal Grupp і колишнім депутатом Талліннської міської ради;
  2. Евакуатор Сервіс — кінцевий бенефіціар Тетяна Комісарова. Вона ж керує компанією «Системні технології України», вид діяльності — обслуговування наземного транспорту;
  3. Експедиція 777 — кінцевий бенефіціар компанії Анатолій Якуба. В травні цього року компанія начебто виграла тендер на перевезення автомобілів на замовлення «Укрпошти» на суму 1 мільйон 250 тисяч гривень;
  4. Алга Транс — кінцеві бенефіціари Юрій Двораковский і Максим Коляда. Останній володіє ще двома компаніями — Бетл Граунд (вид діяльності — оптова торгівля), і НПО АЛГАБАС. Для Двораковського Алга Транс — єдиний бізнес.
  5. Автосос-сервіс — кінцевий бенефіціар — Ігор Самофал. До травня цього року керував компанією Еко-Консалтінг, вид діяльності — обслуговування водного транспорту.
  6. Укртрансконтракт — кінцевий бенефіціар — Олена Ємченко.

Ще два комунальних підприємства, які займаються еакуацією автмообілів — Київтранспарксервіс і Центр організації дорожного руху. Вони працюють лише з листопада минулого року.

За даними видання, всього з початку 2020 року у Києві евакуювали понад 36 тисяч автомобілів, вартість кожної такої процедури — 1270 гривень. При цьому собівартість однієї евакуації, за підрахунками експертів, складає трохи більше 200 гривень; за 22-24 робочих дні один евакуатор можна заробити до 240 тисяч гривень. Інвестиції у такий бізнес фінансисти оцінюють у 300-400 відсотків річних.

При цьому щоб забрати авто зі штрафмайданчика, порушнику доведетсья заплатити не лише вартість евакуації, а й ще за двома квитанціями:

  • штраф за неправильну парковку від 510 гривень — гроші йдуть безпосередньо в бюджет Києва;
  • та оплата послуги зберігання автомобіля на штрафмайданчику — 144 гривні на добу, гроші надходять на рахунок Управління поліції в Києві.

Раніше ми повідомляли про те, що камери на дорогах втричі знизили кількість ДТП у столиці.

Фото: фейсбук