Старенька жінка Анна Іванівна, яка зустрічала бійців ЗСУ з радянським прапором, заявила, що росіяни перебрехали ситуацію з радянським прапором і бійцями ЗСУ.

Про це розповів Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Співробітник Центру стратегічних комунікацій відшукав жінку, яку росіяни використали для пропаганди «проросійської України». Жінка, яка, за версією російської пропаганди, “сміливо протистояла націоналістам”, насправді вдячна українським військовим, які не тільки підтримують її продуктами, але й захистили від гніву пересічних харків’ян.

Анна Іванівна пояснює, що вийшла з червоним прапором до, як вона думала, російських військових, щоб вони “не громили Україну”. А в країні-агресорі її мотиви перекрутили, через що вона тепер відчуває себе “зрадницею”.

Вона наразі перебуває в одній із міських лікарень Харкова разом із своїм чоловіком. Військові закликають не зневажати стареньку. 

“Тепер, коли від росіян Анна Іванівна отримала міну на подвір’я, а від українців допомогу, її онук рятується в Польщі, коли вона дізналася про Бучу та все інше, вона закинула той червоний прапор подалі”, – каже комвзводу з псевдо “Кадет”.

Раніше у мережі з’явилося відео від українських військових, на якому їх зустрічає бабуся із радянським прапором. Літня жінка заявила, що дуже чекала їх і “молилася за Путіна і за весь народ” (з відео зрозуміло, що бабуся переплутала українських військових з російським – ред.) 

Захисник дав бабусі продукти, а червоний прапор кинув на землю і наступив на нього.

Після цього жінка сказала, що не хоче продуктів, бо український захисник став на “прапор, за який її батьки гинули”. Український військовий сказав, що наступив на прапор, “бо вони (російські окупанти – ред.) прийшли в мій дім”. 

Бабуся швидко стала символом “підтримки Росії” у російської пропаганді, оскільки повторила російські наративи про “діди воювали”, “утискають російську мову” (при тому, що український захисник розмовляв з жінкою російською – ред.)

У різних містах Росії почали випускати газети з “бабусею”, малювати мурали, плакати, вішати банери та робити скульптури. 

Фото: Скріншот