Художнику та архітектору було 92 роки.

11 вересня після тривалої хвороби пішов з життя український художник, архітектор та мистецтвознавець Флоріан Юрʼєв. Похорон відбудеться 14 вересня в Качанівці – як заповідав архітектор.

Про це повідомили в Національному художньому музеї України.

«Це велика втрата для нас усіх, адже Флоріан Юр’єв був винятковим багатогранним митцем, новатором, чия робота, зокрема, додала на карту Києва одні з найцікавіших прикладів архітектури модернізму, які нині є пам’ятками», — ідеться в повідомленні.

У громадській організації «Музей сучасного мистецтва» зазначили, що архітектор помер у колі близьких друзів.

Юрʼєв відомий українцям, зокрема, за проєктом столичної “літаючої тарілки” – частини будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації, що розташована на станції метро “Либідська”. У жовтні 2020 року “літаюча тарілка” увійшла до реєстру памʼяток архітектури України.

Окрім цього, Юрʼєв був автором радянського герба Києва (з 1969 до 1995 року), архітектором столичного житлового масиву на “Нивках”, співавтором пам’ятника репресованим художникам на території Академії образотворчого мистецтва і архітектури та наземного павільйону станції метро “Хрещатик”. Також митець створював скрипкові музичні інструменти й займався педагогічною діяльністю.

Фото: facebook