Найчастіше через аварії київські стоять трамваї на вулицях Дмитрівська, Дегтярівська, Кирилівська, та Спаська.

Про це повідомив Директор з транспорту КП «Київпастранс» Сергій Литвинов, пише «Вечірній Київ».

За офіційними даними «Київпастрансу», за 2020 рік у столиці зафіксовано 87 випадків припинення руху трамваїв через припарковані приватні автомобілі в габариті проїзду. У січні 2021 року зафіксували 5 таких випадків. Проте за лютий через снігопади очікується значно більша статистика. Так вчора, 22 лютого, по вулиці Щекавицькій авто, залишене в габариті проїзду трамваїв, «заблокувало» трамваї чотирьох маршрутів – № 11, 12, 16, 19 на 15 хвилин.

«Середній час затримок руху трамваїв склав 45 хвилин, найбільший час — 1 година 55 хвилин. У нас був випадок, що по вулиці Кирилівській „назбиралося“ 17 вагонів — це максимальна кількість трамвайних вагонів, які припинили рух внаслідок затримки», — розповів Сергій Литвинов.

Найбільше мусять стояти трамваї за маршрутами № 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19. А найбільш проблемними вважаються вулиці Дмитрівська, Дегтярівська, Кирилівська, та Спаська – у Шевченківському та Подільському районах столиці. На сьогодні у столиці взагалі немає жодного трамвайного маршруту, на яких би хоч раз не фіксували випадки паркування у габариті проїзду трамваїв.

Що можуть зробити водії «заблокованих» трамваїв у такій ситуації? Вони можуть повідомити диспетчера. А той передає дані черговому працвнику Управління поліції. Хоча у Києві були випадки, коли пасажири гуртом «виштовхували» автомобілі з колій.

«Працівник поліції направляє на місце події відповідальні служби для евакуації транспортного засобу, щоблокує рух громадського транспорту в тому числі представників КП «Центр організації дорожнього руху». У середньому поліцейських доводиться чекати до 20 хвилин. Якщо за цей час не встигне прибігти власник автівки та з’їхати з місця пригоди, то він отримає штраф та клопоти, бо автомобіль евакуюють», — пояснив Сергій Литвинов.

Штраф за такі порушення — 510 гривень, плюс оплата послуг евакуатора — 1270 грн, плюс оплата а перебування автомобіля на штрафмайданчику — 144 грн/доба.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про водія “Шкоди”, який невдало запаркувався та заблокував рух трамваїв у районі універмагу “Україна”.  А кілька дні перед цим інцидентом біля «Чернігівської» маршрутник виїхав на трамвайні колії і застряг. Згодом неподалік сталася аварія, що додатково ускладнило рух.

Фото: Телеграм