Компанія-оператор наполягає, що кошти зараховуються на електронний рахунок або на мобільний телефон.

Термінали самообслуговування в метро, які поповнюють кількість поїздок на е-квитках, більше не зберігають решту для власників квитків. Через це пасажири регулярно втрачають свої гроші, повідомляє «Сьогодні».

Видання нагадує, що раніше кошти, які залишалися після поповнення картки, чекали до наступного поповнення.

«Раніше було простіше. Вставляєш купюру – кількість поїздок поповнюється автоматично, виходячи з суми. А залишок автоматично зараховується на картку Kyiv Smart City. Цей залишок я використовував для купівлі при наступній поїздці. Зараз все змінилося. Автомат здачі не дає, залишок на карту не зараховується. Щоб скористатися здачею – потрібно вводити або емейл, або роздруковувати квитанції. Я кілька разів намагався забрати свою здачу, не вийшло. Вона «згорала», – розповів киянин Ростислав.

Інші пасажири розповіли, що не змогли вчасно помітити зміни в роботі терміналів і через це втратили свої гроші.

«Я одного разу поповнював е-квиток в автоматі самообслуговування. І не помітив, що автомат не дає здачу. Так втратив 50 гривень, оскільки поспішав у справах. Після цього випадку – поповнюю картку для проїзду тільки в касі метрополітену. Так надійніше і швидше, якщо, звичайно, немає черги в касу», – розповів киянин Олександр.

Представники метрополітену наголошують, що на терміналах є попередження про те, що вони не видають решту, а з усіма питаннями радять звертатися у Головний інформаційно – обчислювальний центр. У свою чергу в ГІОЦ запевняють, що під час поповнення картки в автоматі решта зараховується в «електронний гаманець».

«Здача від грошових коштів при поповненні транспортної картки зараховується в «електронний гаманець». При придбанні QR-квитка термінал самообслуговування пропонує ввести номер мобільного телефону для зарахування залишку грошових коштів на мобільний рахунок. Наразі триває безперервна оптимізація сервісу, зокрема його інтерфейсу» — пояснив т.в.о. директора Міського обчислювального центру Олександр Різаєв.

Також чиновник додав, що після завершення оптимізації у користувача буде вибір, в який спосіб отримати решту після поповнення е-квитка.

Нагадаємо, «Київпастранс» розшукує пасажира, який врятував від пограбування кондукторку.

Фото: «Сьогодні»