Валерій Меладзе був помічений на приватних виступах для сім'ї та прихильників Олександра Лукашенка.

Відповідну заяву громадських організації опублікували на «Детектор медіа».

Зокрема, організації заявили, що інакше не будуть брати участь у проекті «Містечко ГО», який мав стати частиною фестивалю. У проекті організації мали би розповідати про важливість громадської активності, реформи та свою діяльність.

Виступ російського артиста Валерія Меладзе на ВДНГ анонсовано на 8 липня.

Повний текст заяви:

«Громадські організації закликають Atlas Weekend відмовитися від участі російських артистів, що слугують авторитарному режиму. 

Чимало відомих українських громадських організацій, брали участь у попередніх фестивалях Atlas Weekend – на локації «Містечко ГО», де розповідали учасникам фестивалю про можливості та приклади громадянської активності.

Цього року Atlas Weekend повертається після пандемії та знову планує розгорнути локацію «Містечко ГО». Втім, ми були вражені анонсованою участю у фестивалі російського співака Валерія Меладзе, котрий відзначився виступами на приватних концертах для сім’ї та поплічників самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Авторитарний режим Лукашенка знищує та кидає до в’язниць білоруських громадян, займається авіаційним тероризмом, влаштовує репресії проти громадянського суспільства та незалежних медіа. Ми підтримуємо білоруський народ у його прагненні до демократії, а також у вимогах провести вільні та чесні вибори.

Ми не бачимо можливості розповідати на фестивалі Atlas Weekend про важливість громадської активності, реформи та свою діяльність, якщо у цьому ж фестивалі беруть участь артисти, що слугують авторитарному режиму. Це також шкодить іміджу фестивалю та всієї країни, яка зараз у питаннях громадської активності та демократичних перетворень є орієнтиром та прикладом для білоруського суспільства.

Закликаємо організаторів Atlas Weekend відмовитися від участі російських артистів, що слугують авторитарному режиму, а партнерів фестивалю – звернути увагу на ці репутаційні ризики та стежити за відповіддю організаторів фестивалю.

Жыве Беларусь!»

Тим часом з’явилася інформація, що організатори “Атлас Вікенду” начебто ці заяви ігнорують, а негативні коментарі під постами підчищають.

Раніше ми писали, що Валерій Меладзе двічі виступив у листопаді 2020 року у Києві в «Палаці Україна». При цьому свій концерт у Москві він скасував через «складну епідеміологічну ситуацію».

Фото: Фейсбук Атлас