Російська армія не почувалася комфортно на білоруській землі.

Про це обрана президент Білорусі Світлана Тихановська заявила в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.

За її словами, незважаючи на те, що Олександр Лукашенко надав ЗС РФ територію для запуску ракет та розміщення військової техніки, білоруси “вкотре показали свою мужність”. 

Білорусам знадобилося багато часу, щоб пояснити і західним країнам, і Україні насамперед, що режим Лукашенка та Білорусь – це зовсім різні речі.

“Білоруси проти війни, ми не підтримуємо це вторгнення, а Лукашенко – колаборант…Російська армія не відчувала себе комфортно на наших землях”, – прокоментувала політик.

За словами Тихановської, зараз Лукашенко намагається говорити про те, що у Білорусі цієї війни взагалі не хотіли і не знали, які плани мав Кремль.

“Але відмитися вже не вийде. Лукашенко має понести повне покарання за співучасть у цій війні”, – наголосила вона.

Тихановська вважає малоймовірним введення білоруських військ на територію України, хоча такий наказ віддавався у перші дні після вторгнення. Тим не менш, білоруські солдати були деморалізовані, і їхнє керівництво не посміло донести цей наказ до них.

“Білоруські солдати не мають розуміння, навіщо їм воювати. Проти кого? Проти українців, наших сусідів, з якими нас пов’язують довгострокові дуже добрі стосунки? Воювати за амбіції двох узурпаторів – таких настроїв немає”, – розповіла політик. 

Фото: Фейсбук