В асоціації закликали адміністрацію академії “не шукати хароших русскіх” після звірств рф в Україні.

Про це йдеться в дописі Фейсбук-спільноти асоціації в Фейсбук.

В УАС закликали адміністрацію Національної музичної академії України взяти до уваги думку студентів та прибрати з назви закладу ім’я російського композитора Петра Чайковського.

В організації наголосили, що до них неодноразово зверталися студенти Нацакадемії через ігнорування їхньої позиції щодо перейменування закладу на честь  українського композитора, диригента і педагога Бориса Лятошинського.

В асоціації закликали адміністрацію академії “не шукати хароших русскіх” після звірств рф в Україні та взяти до уваги думку студентів, адже на їхню думку, інакше можуть бути негативні наслідки.

Асоціація цілком і повністю підтримує таке волевиявлення студентів та закликає адміністрацію закладу взяти до уваги думку студентів, поки це не переросло в щось більше”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, в організації пояснили, чому саме з назви українського закладу має зникнути ім’я російського композитора Чайковського:

  • ніколи не ідентифікував себе як українця;
  • народився у Воткінську, Вяткінської губернії і має лише частково українське походження на ряду з російським та французьким;
  • за словами самого композитора, “виріс у глушині, з дитинства перейнявся невимовною красою характеристичних рис російської народної музики”;
  • малоросійська симфонія присвячена Україні, при цьому за основу взято українську народну пісню Журавель. “Це прямий доказ того, що він не вважав українців за націю“, – додали в УАС.

Нагадаємо, частина колективу Національної музичної академії імені П.І. Чайковського виступає за перейменування закладу. До цього публічно закликали, зокрема, професори Олена Корчова та Юрій Чекан, а також студенти та випускники академії.

Натомість ректор Максим Тимошенко виступає за збереження існуючої назви.

Фото: Фейсбук