Мова про проекти законів №4561 та №4562.

Члени правління Асоціації міст України виступають проти ухвалення законопроектів №4561 та №4562 як таких, що шкодять місцевому самоврядуванню і не забезпечують досягнення поставленої мети. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на текст листа АМУ.

Зокрема, в ньому йдеться про те, що ухвалення законопроектів начебто надасть Міністерству культури монопольне право на інформаційну політику у сфері охорони культурної спадщини.

«Ухвалення законопроекту №4561 призведе до монополізації Міністерства культури та інформаційної політики у сфері охорони культурної спадщини. Асоціація наголошує, що у будь-якій країні світу така практика відсутня. Дії Мінкульту є безвідповідальними і такими, що шкодять громадам. Усі будівлі неналежної якості були зведені саме з дозволу Мінкультури. Окрім того, Міністерство взяло за практику затягувати надання статусів пам’яток історичним будівлям, а це загрожує знищенням цих об’єктів.

Реалізація законопроєктів №4561 та №4562 жодним чином не посилить захист пам’яток національного та місцевого значення; не забезпечить вжиття правових заходів для охорони архітектурної спадщини, передбачених Конвенцією про охорону архітектурної спадщини Європи, якою охорона архітектурної  спадщини  визначена одною з головних цілей планування забудови міської та сільської територій.

Окрім того, законопроєкт №4561 не враховує принципи місцевого самоврядування, власну компетенцію місцевого самоврядування, курсу держави на децентралізацію повноважень органів виконавчої влади.

Прийняття законопроектів №4561 та №4562 значно ускладнить проведення перевірок об’єктів культурної спадщини, припинення незаконних робіт на них та застосування до порушників штрафних санкцій» — вказано в повідомленні.

Асоціація міст України створена 1992 року, вона захищає інтереси місцевого самоврядування. До складу Асоціації входить понад 900 територіальних громад, а її головою є міський голова Києва Віталій Кличко.

Як ми повідомляли, раніше Мінкульт оприлюднив рейтинг пам’яток-кандидатів на реставрацію, але не вніс до нього Гостиний двір.

Фото: КМДА